Facebook'ta Yeni Özellikler

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook, hesabına erişimi kaybeden kullanıcılara cep telefonuyla parolalarını sıfırlamaya yönelik bir özellik planladığını açıkladı.

  Mobil Parola Sıfırlama adındaki yeni özellik, kullanıcılara hesaplarını belirleme ve hangi e-posta hesabının kurtarma bağlantılarını alacağını seçme fırsatı tanıyacak. Özellik, kimliğinizi doğrulamanıza yönelik farklı yollar da sunacak.

  Facebook takımından bir mühendis olan Dan Muriello, özellikten şöyle bahsediyor: "Parolanızı unuttuğunuzda veya hesabınız kilitlendiğinde, Facebook'a geri dönmenizi kolaylaştırmak istiyoruz." "Mobil cihazlardan parola sıfırlama işlevini sınamaklameşgulüz."

  Facebook'un yeni sıfırlama özelliğini, kullanıcılardan gelecek geri bildirimler ışığında, "yavaşça" sunacağı açıklandı.

  Facebook, cep telefonundan parola sıfırlama işlevi üzerinde çalışırken Google'ın boş durduğu söylenemez. Arama devinin sunduğu iki faktörlü oturum açma, daha sağlam bir güvenlik sunuyor. Bu özellikte sizi doğrulamak için cep telefonuve hesaba son girilen IP adresleri kullanılıyor.

  Facebook'un blog gönderisinde yeni bir sosyal özellikten de bahsedildi. İşte Muriello'nun bu özelliği tarifi:

  "Beğenmediğiniz bir şeyi rapor ediyorsanız, bunu gönderen kişi ile iletişim kurmanızı kolaylaştırmak istiyoruz." "Örneğin, birisi sizin pek hoşunuza gitmeyenbir fotoğrafınızı yüklediğinde, sosyal raporlama ile ondan bu resmi kaldırmasını isteyebilirsiniz."
   


Sayfayı Paylaş