Facebookta Sayfa Oluşturma

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebookta yeni bir sayfa oluşturmak için öncelikle Facebook anasayfasından, kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın. Bu giriş sonrasında kendi kişisel profilinizin bulunduğu anasayfaya ulaşacaksınız.

  • Yeni Bir Sayfa Oluşturun: Yeni bir sayfa oluşturmak için profilinizin sağ üst köşesinde bulunan aşağı oka basın ve açılan menüden “Sayfa Oluştur” seçeneğini seçin. Eğer Facebook profiliniz ekran görüntüsündekine benzemiyorsa (bazı kullanıcılar halen eski Facebook arayüzünü kullanıyor olabilirler) bu durumda bu linke tıklayarak Facebook sayfa oluşturma ekranına ulaşabilirsiniz.

  • Sayfanızın Türünü Seçin: Facebook hem aranmasını hem de bulunmasını kolaylaştırmak için Facebook’da oluşturduğunuz sayfaların türlerini belirlemenizi ister. Sayfa türleri içinden işinize en uygun olanı seçmelisiniz. Genellikle İnternet üzerinden ürün satan marka ve firmalar için uygun seçenek “Marka veya Ürün” seçeneğidir.

  Eğer yerel bir işletmenin sayfasını açmak istiyorsanız bu durumda “Yerel İşletme veya Yer” seçeneğini de seçebilirsiniz.

  • Sayfanızın Bilgilerini Girin: Bu anlatım “Marka ve Ürün” seçeneğini seçtiğinizi varsayarak hazırlandığından bundan sonraki adımlardaki ekran görüntüleri, bu seçenek ile ilgilidir.

  Sayfa bilgilerinizde markanızın kategorisini seçtikten sonra markanızın ismini yazıp “Facebook kullanım şartlarını kabul ediyorum” seçeneğini işaretlemeli ve “Kullanmaya Başla” butonuna basarak devam etmelisiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsü bir marka için örnek girişi göstermektedir.

  • Sayfanızın Detaylarını Belirleyin: Facebook sayfaları, marka ve işletmeniz ile ilgili bilgiler içerdiğinden, markanız ile ilgili daha detaylı bilgi eklemelisiniz. Bir sonraki adımda karşınıza çıkan sayfalarda markanız ile ilgili detayları girmeniz istenecektir.

  • Profil Resminiz: Profil resminizi belirleyin. Bu markanızı anlatan bir logo veya bir resim olabilir. Mümkün olduğu kadar markanızın anlatıldığı bir logo resmini kullanmalısınız.

  • Facebook Internet Adresinizi Seçin: Facebook sayfalarına kolay erişim için bir adres belirlemenize imkan sağlar. Bu adımda Facebook size bir ad önerisinde bulunacaktır. Bu ada karar verirken dikkatli olmalısınız, çünkü sayfalarınızı bir kere oluşturduktan sonra bir daha bu adı değiştirme imkanınız bulunmamaktadır. Buraya kullanıcılara anlam ifade eden ve markanızı anlatan bir ad yazın. Bizim örneğimizde adımız “EvHanimiAysegulunSanalMagazasi”. Kısa, kolay hatırlanabilen ve markanızı anlatan bir isim seçmeniz avantajlıdır.

  • Daha Fazla Kişiye Ulaşın: Son adımda Facebook reklamları ile sayfanızı tanıtmak isterseniz ödeme yapabilmeniz için ödeme yöntemi seçmeniz istenir. Bir ödeme yöntemi seçmeden de “Geç” butonuna basarak devam edebilirsiniz. Ödeme sistemi seçmek için acele etmeyin, ileride reklam vermek isterseniz ödeme yöntemini kolaylıkla seçebilirsiniz.

  • Sayfamız Hazır: Facebook sayfanız artık hazır, sayfayı ilk kez ziyaret ettiğinizde Facebook size adım adım sayfayı tanıtacak ve bazı önerilerde bulunacaktır. Bunlardan ilki sayfanızı beğenmenizi istemektir.

  Facebook sayfaları birçok özelliği içinde barındırdan dinamik bir alandır. Bu nedenle sürekli güncellenmekte ve yeni özellikler eklenmektedir.
   


Sayfayı Paylaş