Facebookta büyük tuzak

Konusu 'İnternet' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook'taki büyük tehlike bitmek bilmiyor: Sosyal ağın belalısı kaç kullanıcıyı esir aldı?
  Güvenlik uzmanlarının en çekindikleri virüs yazarları asla pes etmeyenler. İşte Facebook üzerinden yayılan bir virüsün yazarları tam olarak bu kategoriye giriyorlar çünkü virüsün tam 56. türü keşfedildi.

  Yeni Boface versiyonu ile ilgili olarak açıklama yapan PandaLabs, virüs taraması yaptıkları tüm bilgisayarların %1'ine bu virüsün görüldüğünü açıkladı. Her ne kadar %1 küçük bir oran gibi görünse de PandaLabs, kullanıcı sayısı 200 milyon olarak tahmin edilen Facebook kullanıcıları düşünüldüğünde bu oranın tam 2 milyon kişiye denk düştüğüne dikkat çekti. Boface.BJ olarak adlandırılan virüs, Facebook hesaplarına bir arkadaşınızdan gelmiş gibi görünen bir mesaj gönderiyor. Mesajda bir YouTube videosu adresi bulunuyor.

  Bu tıklandığında ise görünüşü YouTube'a benzeyen, sahte bir siteye yönlendirilen kullanıcıya bir medya oynatıcı indirmesi gerektiği söyleniyor. Eğer kullanıcı sahte oynatıcı indirirse virüs onun da bilgisayarına bulaşıyor. Bundan tam dört saat sonra ise kullanıcıya sisteminde virüs olduğu uyarısı yapan Boface, kendi sahte anti virüs programını satmaya çalışıyor. Güvenlik uzmanları, Facebook'ta ki şüpheli bağlantılara tıklanmaması gerektiği konusunda kullanıcıları uyarıyorlar.
   


 2. EmRe Well-Known Member

  artık kullanmıyorum orası iyice amele doldu zaten. Yinede teşekkürler bilgiler için
   
 3. GuNaHKaR Well-Known Member

  facebook çılgınlığıdır gidiyor, Türk interneti oyun, kız ayarlama, msn, facebook ve türevlerinden, adult içerik, tüm dünyada internet reklamcılığı aldı başını giderken bizde bu sebeplerden dolayı yerlerde sürünüyor.

  adamlar ticareti internet üzerinde yoğunlaştırıp tüm dünyaya açılırken, bizimkiler faiş fiyatlarla dükkan kiralayıp sadece bulunduğu bölgede ticaret yapmaya devam, aynen böyle yola devam...tpx
   

Sayfayı Paylaş