Facebook'ta Bunları Kesinlikle Yapmayın

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 10 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook severler için kesinlikle yapmamaları tavsiye edilen bir kaç bilgi paylaşmak istiyorum. Bunları paylaştıysanız bile bu yazımızdan sonra tekrar gözden geçirerek bundan sonra yapmamaya çalışınki başınıza bir iş gelmesin diyerek konumuza başlayalım;

  Şu anki yeriniz: Facebook, nerede olduğunuzu bildirmenize izin veriyor, ancak bunu yapmak istediğinizden emin misiniz? Bu tür bir bilgiyi paylaşmak, evinizi hırsızlara açık hale getirebilir. Yerinizi sadece arkadaşlarınızla paylaşıyor olmanız da çözüm değil, zira bir tanesinin hesabı ele geçirilmiş olabilir.

  Yeni teknolojik aletler: Yeni teknolojik oyuncağınızı Facebook duvarınızda kutlarken dikkat edin. Evinizde bıraktığınız teknolojik cihazınızıele geçirmek isteyen bazı kötü niyetli kişiler olabilir.

  "Facebook ödemeli oldu": Facebook, hiçbir zaman ücretli bir hizmet olmayacağını defalarca tekrarladı. O halde neden hala "Facebok paralı oluyor" şeklinde paylaşımlarda bulunuyorsunuz?

  Direkt olmayan mesajlar: Bazı kullanıcılar zaman zaman diğerlerinin durum güncellemeleri hakkında belirsiz duvar yayınları yapabiliyorlar. Bunu görüp kastedilen kişiyi tanımayan kullanıcılar ise mesajı pek de umursamıyor. Sonuç olarak bu tür mesajlar, kirliliğe yol açıyor.

  Tatil fotoğraflarınız: Bu madde biraz da bayanları hedef alıyor, ancak bir kısım erkekleri de içerebilir. Özellikle plajdayaptıklarınızın fotoğrafları, internette hiç de ummadığınız yerlerde ortaya çıkabilir. Facebook'un fotoğrafları indirmeye izin verdiğini unutmayın. Fotoğraflarınızın altına insanların ona dikkatle yaklaşması yönünde bir not eklediyseniz, bunun ters tepebileceğini de aklınızda bulundurun.
   


Sayfayı Paylaş