Facebookta Arkadaş Olmadan Profil Görme

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebookta Arkadaş Olmadan Profil Görüntüleme

  Uyarı: Aşağıdaki uygulama, Facebook'un kişisel mahremiyet ve gizlilik için ne kadar sakıncalı olabileceğine dair ibretlik 3. parti uygulamasıdır. Okuyucunun buradaki yazıyı ve uygulamayı dikkatle irdeleyip, kendi kişisel mahremiyeti için alması gereken önlemleri uygulaması beklenmektedir.

  Arkadaşınız olmayan kişilerin resimlerini görme yöntemi oldukça basit:
  1. Önce Facebook'a giriş yapın.
  2. Profil sayfası size kapalı olan bir kurban seçin. Ve resimleri ve profil bilgileri kapalı ve önizleme sayfası açık olacak şekilde tarayıcının adres çubuğunu temizleyip,

  Kod:
  javascript:(function(){CSS.removeClass(document.body,%20'profile_two_columns'); tab_controller.changePage("photos");})()
  kodunu kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırın ve enter düğmesine basın. İşte şok edici sonuç. Arkadaşınız olmayan kişinin yüklemiş olduğu resimler sere serpe karşınızda!

  Örneğin Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in resimleride bu yolla görülebiliyor:

  Facebook'taki Resimlere Yabancıların Bakmasını Önlemenin Yolu:

  Yukarıdaki yöntemi kullandığınızda bazı kullanıcıların sayfasında şu uyarı ile karşılaşaibilirsiniz: "Gösterilecek fotoğraf yok. XXXXX'in fotoğrafları etiketlenmemiş veya gizlilik nedeniyle gösterilemiyor olabilir."
  Eğer böyle bir uyarı görmüşseniz, ilgili şahıs profil resimleri ve albüm ayarlarını çok güzel bir şekilde yaparak, resimlerini sadece arkadaşlarının göreceği şekilde ayarlamış demektir.

  Facebook resimlerinizi yabancılara kapatmanın en etkili yolu http://www.facebook.com/privacy/?view=photos adresini ziyaret ederek 'Profil Resimleri' ve 'Duvar Fotoğrafları' ayarlarını ister 'Sadece Arkadaşlarım' yapın, isterseniz de başka şekilde ayarlayın.

  Mahremiyet ve kişisel gizlilik herşeydir. Ayrıca 'çok arkadaşım olsun' diyerek iyi tanımadığınız/bilmediğiniz kişileri bile arkadaş listenize eklemek size karizma ve çevre sağlamaz sadece mahremiyet zaafınızı daha da artırır. e-siber
   


Sayfayı Paylaş