Facebook'ta Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyebilirim

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook'ta Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyeceğim

  Facebook arkadaş listenizin ayarlarını yapmak için Gizlilik Ayarları bölümüne gelin burada Zaman Tüneli ayarları kısmına gelin Zaman Tüneli ayarları düzenle sekmesine tıklayın buradan istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Arkadaşlar olarak ayarlanmış olan bu kısmı dilerseniz sadece kendiniz olarak ayarlayabilirsiniz.

  Facebook’ta arkadaşınız olmayan bir kişi, sizin profilinize girdiğinde arkadaş listenizde kim var, kim yok görebiliyordu. Bu durum, başta Facebook’ta profili olan büyük şirket ve organizasyonlar olmak üzere birçok kullanıcının tepkisini çekti. Bunu gören Facebook yetkilileri geçtiğimiz günlerde bir açıklama yayınlayarak, arkadaş listelerinin gizlenebileceğini belirtti. Ancak bu açıklamada bunun nasıl yapılacağı tam olarak söylenmemişti. Gizlilik ayarlarında yer almayan bu özelliği nasıl kullanacağınızı sizlere anlatıyoruz.

  Arkadaş listesini gizleme

  1) Öncelikle üst kısımdaki Profil bölümüne tıklayın.

  2)
  Daha sonra, bu sayfada yer alan Arkadaşlar yazan kısmın sağ tarafında bulunan küçük kalem simgesine tıklayın.

  3) Buraya tıklayınca açılan bölümde arkadaş listenizle ilgili ayarlar yer alıyor. Arkadaş listeni herkese göster ibaresinin yanında bulunan işareti kaldırın. Böylece arkadaş listenizi, arkadaşınız olmnayan kimse göremeyecek.
   


Sayfayı Paylaş