Facebookta Arkadaş Grubu Oluşturma

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebookta Arkadaş Listesi Grubu Oluşturma

  Arkadaş listesi oluşturmak için, Facebook’a giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan Arkadaşlar kısmının üzerine geldiğinizde, yanında Daha Fazla şeklinde bir bağlantı çıkar.

  “Daha Fazla” yazan yere tıkladıktan sonra, karşınıza gelen ekranda sağ üstte bulunan +Liste Oluştur düğmesine tıklayın.

  Düğmeye tıkaldıktan sonra gelen pencerede oluşturmak istediğiniz listenin adını ve listeye eklemek istediğiniz kişilerin adını yazmanız gerekiyor.

  Bu arkadaş listelerini, Facebook’ta bir gönderi oluştururken kullanabilirsiniz. Söz konusu gönderinin sadece o arkadaş listesine görünmesini ya da o arkadaş listesinin görmemesini sağlamak sizin elinizde. Bunun için izlemeniz gereken adımlardan ilki ise gönderi oluşturma ekranındaki gizlilik seçeneğine tıklamak.

  Anasayfada bulunan gönderi oluşturma ekranına tıkladıktan sonra sağ alt tarafta bulunan Paylaş düğmesinin hemen solunda gönderi için gizlilik seçeneği bulunur. Genellikle Herkese Açık ya da Arkadaşlar olarak ayarlı olan gizlilik seçeneğini, üzerine tıklayarak değiştirebilirsiniz.

  Gizlilik seçeneğine tıklayıp, karşınıza gelen seçeneklerden Özel yazana tıklayın. Karşınıza bir ekran gelecektir:

  Bu ekranda alt tarafta yazan Bu kişiler veya Listeler kısmından söz konusu gönderiyi görmesini istemediğiniz arkadaşlarınızı ya da o arkadaşlarınızı bulunduğu listenin adını yazabilirsiniz. Ardından Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıkladığınızda özel gizliliğiniz hazır demektir.

  Gizlilik ayarını hali hazırda bulunan gönderilerinize veya fotoğraf albümlerinize, videolarınıza da uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bir gönderinin sonradan gizlilik ayarını değiştirebilirsiniz.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Facebook Arkadaş Grubu Nasıl Oluşturuluyor?

  • Facebookta kendinize gruplar oluşturduktan sonra Arkadaş listenizi açın

  • Arkadaşınızın ismine gelin ve sağ tıklayın

  • Açılan listede sizin oluşturduğunuz grup isimleri olacak (Yakın arkadaşar, ... civarından, iş arkadaşlarım vb.)

  • Arkadaşınızı hangi gruba eklemek istiyorsanız buradan seçip kaydedin.
   

Sayfayı Paylaş