Facebooka Reklam Nasıl Verilir

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 7 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook Reklamı Nasıl Verilir?

  1.25 milyardan fazla kullanıcı sayısı ile dünyanın en büyük 2. ülkesi olarak adlandırılan Facebook, büyüklüğü tartışılmayan nadir platformlardan biridir. Bireysel kullanıcılardan tutun da sağladığı kolaylıklar ile küçük & büyük tüm işletmelere kapılarını açan Facebook, etkileşim konusunda da en fazla avantajı sağlayan platform olmuştur. Reklam sistemi de zaman içerisinde diğer platformlara göre daha kullanışlı ve daha geniş kapsamlı hale gelmiştir. Bu yüzden ister küçük olsun ister büyük, tüm markalar Facebook üzerinden reklam verebilmektedir. Peki Facebook üzerinden nasıl reklam verilir?

  Facebook’areklamvermek için tabiki birfacebookhesabınız olması gerekli

  İkinci aşama ödeme yapmak.Facebookreklamlarıiçin kredi-kartınızı kullanabilirsiniz.
  1. Facebooksayfanızaüye oldukdan sonra mutlaka aktivasyon işlemini yapın.
  2. Sayfanızın sol üstünde Applications (Uygulamalar) kısmını görmeniz gerekli. İşte tam bu kısmın altında Page Manager(Sayfa Yönetimi)ni göreceksiniz.Hemen oraya tıklayın…
  3. Öncelikle açılan sayfanın üst kısmına bakın Ad Campaigns(ReklamKampanyaları) adlı menüyü göreceksiniz. Oraya tıklayın!
  4. Neredeyse bitirdik Create an Ad(BirReklamOluştur)yazan yeşil butona tıklayın…
  5. Sayfa adresinizi tam olarak oraya yazın.
  6. Sayfanın altında bulunan Continue(Devam edin) yazılı mavi buton ile devam edin…
  7. Şimdi kimlere ulaşmak istediğiniz ile ilgili bir bölüm açılacak.Burada ilgili kitlenizi seçipfacebookreklamlarınabaşlayabilirsiniz.
  8. Devam ederken text olarakreklamınızı hazırlayabiliyorsunuz. Aynı Google adwords de olduğu gibi türkçe karakter kulanılmıyor.
  9. Sıra geldi bütçeleme işlemlerine bu kısımda reklamınızın bütçe kısmını ayarlamanız gerekiyor.Ayrıca tarihleri verip zamanlayabilmeniz de mümkün.
  10. En son aşamada kredi kartı bilgilerinizi yazıyorsunuz ve kısa süreli bir onaydan sonrareklamlarınız yayınlanmaya başlıyor.
   


Sayfayı Paylaş