Facebooka Çoklu Fotoğraf Yükleme

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook Çoklu Fotoğraf Yükleme Resimli Anlatım

  1) Facebook hesabınıza giriş yapın ve ardından sayfanın en yukarısında bulunan “Paylaş” menüsündeki “Fotoğraf” linkine tıklayın. Daha sonra ise hemen altında açılacak olan linklerden en sağdaki “Albüm Oluştur” linkine tıklayın. Bu linkleri aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
  2) Açılan pencereden “Fotoğraf Seç” yazan alttaki butona tıklayın. Aşağıdaki resimde görülmektedir.
  3) Ardından fotoğrafları seçebileceğiniz pencere açılacaktır. Açılacak olan pencereden resimlerinizin bulunduğu klasöre gidin. Buradan klavyenizin “CTRL” tuşuna basılı tutarak istediğiniz kadar fotoğrafa fareniz ile bir kere tıklayarak seçin. Bir çok resmi aynı anda seçebilir ve en alt sağ köşedeki “Aç” butonuna tıklayarak hepsini bir kerede Facebook’a yükleyebilirsiniz. Eğer klasörün içindeki tüm resimleri yüklemek istiyorsanız hepsine tek tek tıklamanıza gerek yok. CTRL ve A tuşlarına aynı anda basarak tüm fotoğrafları seçebilirsiniz. Ya da belli bir bölümdeki yan yana olan resimleri seçmek için farenizle bir alana tıklayıp sürükleyerek bu fotoğrafları içine alan bir dikdörtgen çizebilir ve hepsini aynı anda seçebilirsiniz.
  4) Son olarak “aç” butonuna tıkladığınızda karşınıza bir pencere gelecek ve buradan fotoğraflarınızın yüklendiğini göreceksiniz. Fotoğraflarınızın yükleme işlemi bitince albümünüz için bir isim yazın, fotoğraflarınızın kalitesini “standart” yada “yüksek çözünürlük” olarak ayarlayın ve bu albümü kimlerin görmesine izin verdiğinizi belirtin. Daha sonra alt sağ tarafta bulunan ” Albüm Oluştur” butonuna tıklayarak işlemi bitirin. Aşağıda görülmektedir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş