Facebook ta Nasıl Çevrimdışı Görünme

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebookta Sohbeti Çevrimdışı Yapma

  Facebook sayfanızda çevrimdışı görünmek sizin elinizde. Facebook sayfanızda kalıp yazışmak istemiyoranız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  Bunu nasıl yapacaksınız hemen anlatalım. Facebook hesabınız açıkken sohbet penceresini açın. Orada bulunan seçeneklerin ilk basamağı çevrimdışı ol'dur. Bunu seçili hale getirirseniz artık online olanlar sizi göremeyecek.

  Facebook sohbette çevrimdışı olmak ve belirli kişilere online görünmek

  Fakat bir de merak edilen belirli kişilere online ya da çevrimdışı görünmek meselesi olduğundan bu konuyu da anlatma gereği duyuyoruz. Facebook sohbet açık değilse eğer sağ en altta "sohbet(kapalı)" yazacaktır. Oraya tıkladığımızda sohbet açılır ve online olmuş oluruz. Eğer facebook sohbette çevrimdışı olmak istiyorsak sohbet listemizin üstünde bulunan mini ayar simgesine tıklarız ve "sohbeti kapat"ı seçeriz.

  Sohbeti kapat'a tıkladığımızda ise karşımıza üç seçenek çıkacak. Bunlardan ilki olan "sohbeti tüm arkadaşlara kapat" ı tıkladığımızda takdir edersiniz ki tamamen çevrimdışı olacağız ve online görünmeyeceğiz. Fakat iletişimde bulunmaya devam edebilirsiniz istediklerinizle.

  Diğer seçeneğimiz sohbeti şunlar hariç tüm arkadaşlara kapat'ı tıkladığımızda ise belirlediğimiz isimleri yazarız ve sadece onlar bizi çevrimiçi olarak görür, bunun dışında kalan listemizdekiler online olsalar bile bizi görmezler eğer isimlerini yazmadıysak bu listeye. Diğer üçüncü seçeneğimiz ise sohbeti sadece bazı arkadaşlara kapat. Buna tıkladığımızda belirli isimleri yazarız ve bunlar bizi sohbette online göremezler, bunun dışında kalan listemiz ise bizi görebilir. Herhangi bir seçeneği işaretledikten sonra tamam diyerek işlemi sonlandırırız ve facebook sohbette çevrimdışı olabilir ya da istediğimiz kişilere görünebiliriz böylelikle.
   


Sayfayı Paylaş