Facebook Ta Fotoğraf Kırpma Sorunu

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook'ta Fotoğraf Kırpma Sorunu Düzeltme

  Facebook'ta kırpmadan profil resmi yapmak yani fotoğrafı seçince olduğu gibi kalsın istiyorsanız sizlere kısa ve basit bir yöntemden bahsedeyim.

  Facebook bildiğiniz gibi profil fotoğrafı yapmak istediğinizde çeşitli yollardan bu işlemi yapmanıza izin veriyor. Herhangi bir fotoğrafınıza giderek seçeneklerden profil fotoğrafı yap diyebilirsiniz. Ya da profil fotoğrafınızın üzerine gelip güncelle diyerek yüklenmiş bir fotoğraf seçebilir ya da yeni fotoğraf yükleyerek profil fotoğrafı yapabilirsiniz.

  Bunlar ve benzer yöntemlerin hiçbiri kırpma işlemini atlamanıza izin vermiyor. Eğer fotoğrafınız 320×320 ve türevleri gibi 4 kenarı eşit bir fotoğraf değilse Facebook bunu kırpmaya mecbur bırakıyor.

  Bu işlemi JavaScript ve XMLHttpRequest kullanımı ile etkileşimli bir biçimde yaptığı için mobil sürümde gerçekleştirmemiş. Bu durumu avantaj bilip Facebook’un mobil versiyonundan kırpma olmadan tüm fotoğrafları (etiketlendiğiniz de dahil) profil resmi yapabilirsiniz.

  Facebook'ta Kırpmadan Profil Resmi Değiştirme

  Bu işlem için öncelikle bilgisayarınızdan ya da tablet, telefon vb ile tarayıcınızı açıp m.facebook.com adresine gitmeniz gerekir.

  Sol kısımdaki menü ikonundan fotoğraflar bölümüne gidin.

  Ardından profil resmi yapmak istediğiniz fotoğrafın bulunduğu albümü seçin.

  Albümden profil resmi yapmak istediğiniz fotoğrafı seçin.

  Alt kısımdan profil resmi yap bağlantısına tıklayın.

  Sol üst kısımdan onaylayın ve işlem tamamdır.
   


Sayfayı Paylaş