Facebook Mesaj Engelleme

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook'ta Tanımadıklarınızdan Mesaj Gelmesini Engelleme

  Bunun için ilk olarak mesajları engellemek istediğiniz Facebook hesabına giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptığınız zaman "Ana Sayfa" yazısının yanında kilit işareti göreceksiniz. İlk olarak bu işarete basmalısınız. İşarete bastığınız zaman ekranın alt kısmına doğru sekmeler açılacaktır. Bu sekmelerden "Benimle kimler iletişim kurabilir?" seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman alt kısma iki seçenek daha açılacaktır. Bu seçeneklerden "Kimlerin mesajlarının Gelen Kutuma düşmesini istiyorum?" seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçeneği de seçtiğinizde sırada size kimlerin yolladığı mesajların gelen kutunuza düşmesini istediğiniz sorulacak. Burada iki seçenek bulunuyor. Bunlardan birisi temel filtreleme diğeri ise mutlak filtreleme. Bunlardan size uygun olanını seçmelisiniz.

  Temel filtreleme Facebook hesabınızı açtığınızda otomatik olarak seçili olan seçenektir. Bu seçenekte sizlere arkadaşlarınız ve tanıyor olabileceğiniz kişiler mesaj yollayabiliyor. Mutlak filtrelemede ise size sadece arkadaşlarınız mesaj yolluyor. Sizde Facebook mesaj gelmesini engelleme için buradan kendinize uygun olanını seçmelisiniz.

  Facebook’ta Tanımadığım kişilerden Gelen Mesajları Nasıl Kapatırım?

  - Hesabınıza Giriş yapın.
  - Sağ taraftaki kilit simgesine tıklayın.
  - Açılan Bölümden "Benimle kimler iletişim kurabilir" menüsüne tıklayınız. Açılan Bölümden "Herkes" yazan butonuna tıklayıp "Arkadaşlarımın arkadaşları" yapın. Artık sadece arkadaşlarınızın arkadaşları mesaj atabilir.
   


Sayfayı Paylaş