Facebook Kapanıyor Uydurma Haberinin Yaptıklarına Bak!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  [​IMG]
  Facebook hakkında yayınlanan "kapanacak" haberi, interneti bir anda fena karıştırdı. Ama...
  Weekly World News isimli siteyi daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ama bu site, son 2 gündür interneti fena halde karıştırmış durumda. Sitede yayınlanan bir habere göre Facebook, 15 Mart'ta tüm faaliyetlerini durduracağını, dev sosyal ağın bu tarihte kapanacağını açıkladı. Haberde, Zuckerberg'in bir basın toplatısı düzenlendiği söyleniyordu. Zuckerberg toplantıda, Facebook'u yönetmenin büyük stres yarattığını, bu durumun hayatını alt üst ettiğini söylemişti. İşte bu haber bir anda dilden dile dolanmaya başladı, Facebook ve Twitter'da hızla yayıldı.

  Durum öylesine ciddi bir hal aldı ki, Facebook yönetimi, konuyla ilgili bir açıklama yapmak zorunda bile kaldı. Açıklamada böyle bir şeyin olmadığı, Facebook'un kapanmasının söz konusu bile olamayacağı resmi olarak duyuruldu.

  Peki ama Weekly World News neden böyle bir haber yaptı? İşte bu noktada siteyi kimsenin tanımadığı ortaya çıkıyor. Weekly World News, aslında uydurma haberler yayınlayan bir mizah sitesi. Yani bu haber, sitedeki diğer haberler gibi uydurma bir haberden başka bir şey değil.
   


Sayfayı Paylaş