Facebook Kapak Boyutları

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook Sayfanızın Kapak Fotoğrafı Boyutları

  - Sayfanızda bilgisayarlarda 851 piksel genişliğe 315 piksel uzunlukta ve akıllı telefonlarda 640 piksel genişliğe 360 piksel uzunlukta görüntülenir.
  - Klasik cep telefonlarında görüntülenmez.
  - En az 399 piksel genişliğinde ve 150 piksel uzunluğunda olmalıdır.
  - 851 piksel genişliğinde, 315 piksel uzunluğunda ve 100 kilobayttan daha küçük bir sRGB JPG dosyası olduğunda en hızlı yükleme performansını sağlar.

  Facebook Kapak Fotoğrafınızın minimum 400px (400 piksel) genişliğinde olması gerekiyor. Ama siz belirtilen genişlikten daha düşük genişliğe sahip bir resim koyarsanız, Facebook o resmi olması gerektiği ölçülere genişletiyor ve bu da fotoğrafta kalite düşmesine sebep oluyor.

  Facebook Kapak Fotoğrafının ideal boyutu 850px/315px (Genişlik/Yükseklik). Elinizdeki görseli çeşitli yazılımlar aracılığıyla bu boyutlara küçültebilir ya da bu boyutlarla orantılı bir şekilde kırpıp yeniden boyutlandırarak ideal ölçülere getirebilirsiniz (örnek vermek gerekirse; 1700×650 px boyutunda bir kırpma yapıp elde ettiğiniz görseli yarıyarıya küçültürseniz, ideal boyuta ulaşabilirsiniz.

  400px den daha düşük genişliğe sahip resimler yüklemeye çalışırsanız, hata mesajı alacaksınız. Logo veya metin içeren profil resimleri ve kapak fotoğrafları için bir PNG dosyası kullanarak daha yüksek kalite elde edebilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş