Facebook Duvarınızı Temizleyin

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Facebook Duvarı, dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınıza iletişim kurmanızı ve ne yaptıklarını görmenizi sağlayan oldukça güçlü bir araç. Peki duvarınız üzerinde daha çok denetime sahip olmak ister miydiniz? Bu kullanıcı script'leri ileFacebook duvarınızı basitleştirebilir ve daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

  Not: Bu üç kullanıcı script'i de Greasemonkey yoluyla Firefox'da çalışmaktadır. Google Chrome'da da çalışabilir.

  1. Simplified Facebook

  Simplified Facebook, siteye belirli güncellemeleri filtreleyebileceğinizyeni bir kutu ekliyor. Bu sayede, beğenilenleri, yeni arkadaşlıkları, uygulamaları, bağlantıları ve fotoğrafları seçiminize bağlı olarak duvarınızdan uzak tutabiliyorsunuz.

  2. Sağ sütunu kaldır

  Önceki eklenti, ilgilenmediğiniz güncellemeleri duvarınızdan kaldırmanıza yardımcı olurken, bu eklenti duvar güncellemelerinize odaklanmanızı sağlıyor. Eklenti, 'dürtmeleri', etkinlikleri, 'Tanıyabileceğiniz kişiler' kutusunu giriş sayfanızı işgal eden diğer şeyleri kaldırıyor.

  3. Better Facebook

  Better Facebook, incelediğimiz script'ler arasında en gelişmiş olanı. Eklenti ile Facebook deneyiminizi daha karmaşık veya daha basit bir hale getirmek elinizde. Better Facebook ile güncellemeleri duvarınızdan gizleyebiliyor, istemediniğiz kutuları kaldırabiliyor ve güncellemeleri okunmuş olarak işaretleyebiliyor veya sessiz hale getirebiliyorsunuz.
   


Sayfayı Paylaş