Facebook da Sayfa Silme

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook da Sayfa Silme Sayfamı nasıl silerim?

  Sayfanızı silmek için, söz konusu Sayfanın yöneticisi olmanız gerekir. Yöneticiyseniz:

  • Sayfanızın üst kısmındaki Ayarlar'a tıklayın
  • Sayfayı Kaldır'a tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

  Not: Sayfanızı silme seçeneğini göremiyorsanız, sayfanın yöneticisi olmayabilirsiniz. Bir Sayfadaki rolünüzü nasıl göreceğinizi öğrenin.

  Bir facebook sayfasına sahipsiniz ve sayfanızı üyeler ile birlikte tamamen silmek, yayından kaldırmak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit; Facebook hesabınızdan giriş yaparak sayfayı bulacak, sayfa düzen ayarlarından izinlere gidecek ve sayfayı sil komutunu vereceksiniz. Sil komutu verdikten sonrada 14 gün bekleyecek ve size gönderilen onay mesajını onaylayarak sayfayı tamamen silmiş olacaksınız.

  Neden 14 gün dediğinizi duyar gibiyim, cevaplayayım.. Çünkü facebook yönetimi sayfa silme kararlarında bizlere 14 günlük cayma hakkı tanıyor, bu süre içerisinde sayfayı silmekten vazgeçer isek sayfanın silinme işlemini durdurabiliyoruz. 14 gün sonrasında eğer vazgeçmediysek bize ilettikleri onay mesajı ile işlemi tamamlıyor ve sayfayı artık geri dönüşümsüz olarak siliyoruz.

  Burada dikkat edilecek husus şu; sayfa sil komutu verirken sayfanın 14 gün boyunca yayında kalmasını istiyor muyuz yoksa istemiyor muyuz? Eğer sayfayı silmekte kesin kararlıysak o zaman sayfayı sil komutu verirken yayından kaldır komutuda vermeliyiz ki sayfanın silinme günü gelene kadarda kimseler sayfaya ulaşamasın. Yok eğer sayfayı silmekten vazgeçme ihtimaliniz varsa o zaman sadece sil komutu verirsiniz, bu durumda 14 gün bitene kadar sayfa yayında kalır ve herkes ona ulaşabilir. Ta ki 14 gün bittiğinde sil onayı verene kadar..
   


Sayfayı Paylaş