Facebook Da Popüler Olmak

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook Da Popüler Olmak İsteyenler İçin Altın Kurallar

  Facebook, farklı insanlar tarafından farklı amaçlarla kullanılır. Bazıları için arkadaşlarla temas kurmaya yarayan bir araç, bazıları için bir oyun alanı, bazıları için haber ve hikayeleri paylaşmak ya da markaların reklamlarını yapmak için kullanılan bir araçtır. Bu anlamda düşündüğümüzde Facebook kullanıcılarının belki de tek ortak özelliği, popüler olma arzusu ve beğenilme isteğidir.

  Pozitif olun: Geleneksel medyadakinin aksine pozitif haberler, sosyal ağlarda çok daha hızla yayılıyor. Psikologlara göre arkadaşlarımızın paylaştıklarımıza verdiği tepkilere dikkat ediyoruz. Genellikle arkadaşlarımızın mutlu olmasını istediğimizden, onların iyi hissetmesini sağlayacak şeyler paylaşıyoruz. Sonuç olarak paylaşımlarınızın olumlu olması halinde beğenilme ihtimaliniz daha yüksek.

  Etkileyin: Kızgınlık veya gerginlik oluşturan içerikler iş yapsa da bir yazı ne kadar olumluysa paylaşılma ihtimali o kadar yüksek.

  Özetleyin: Facebook'ta herhangi bir karakter kısıtlaması olmasa da, kullandığınız kelime sayısını azaltın. Yaklaşık 80 karakterlik güncellemelerin en iyisi olduğu söyleniyor.

  Zamanlama: Facebook güncellemelerinizi günün hangi saatlerinde gönderdiğiniz, hedef kitlenize göre değişecektir. Ancak genel olarak en iyisinin paylaşımlarınızı sabah saatlerinde yapmak olduğunu söyleyebiliriz.

  Yeni şeyler yazın: En son ve heyecan verici gelişmeler hakkında yazmaya dikkat edin. Hafızada kalması için ona kendinizden bir şeyler katmayı unutmayın.

  Resimlerden faydalanın: Çoğu kullanıcı, dikkat çeken bir resim veya başlık olmadan yazınızı okumayacaktır. Resimlerin videolardan daha çok işe yaradığını söyleyelim. Dolayısıyla Facebook güncellemeleriniz için iyi görseller bulmaya çalışın.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Arkadaşlarınızın arkadaşları neyle ilgileniyor

  Bu size biraz karmaşık gelebilir, ancak arkadaşlarınızın neleri tekrar paylaşabileceğini de hesaba katmalısınız. Arkadaşlarınız, sizin içeriğinizi paylaştığında onun çok beğeni alacağını düşünüyorsa, içeriğinizin yayılma olasılığı artacaktır.

  Arkadaşlarınızla ve takipçilerinizle iletişim kurun

  Güncellemelerinize kişiler ekleyin, sorular sorun ve arkadaşlarınıza yazacak şeyler bırakın. Takipçilerinizden komik bir fotoğraf için başlık yazmalarını isteyebilir veya onları benzer bir etkinliğe yönlendirebilirsiniz. Bazen arkadaşlarınızdan bir şey yapmalarını istemek, etkileşimi büyük oranda artırabilir.

  Arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin ilgilendiği şeyler yazın


  Arkadaşlarınızın ve takipçilerinizin ilgi alanına girmeyen içerikler paylaşıyorsanız, olumlu olmanızın bir faydası olmayacaktır. Arkadaşlarınızın nelerden hoşlandığını öğrenin veya paylaştıklarınıza ilgi gösteren bir takipçi topluluğu oluşturmaya çalışın. Farklı grupları hedef alan farklı tür güncellemeler paylaşmayı düşünün.
   

Sayfayı Paylaş