Facebook Da Çevrimdışı Olma

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook sohbette çevrimdışı olmak ve belirli kişilere online görünmek istiyorsanız;

  Msn messenger'da hatırladığınız gibi çevrimdışı olup arkadaşlarımızla iletişimde bulunmaya devam edebiliyorduk. Facebook sohbette de var bu durum. Çevrimdışı görünüp online durumda kalabilirsiniz. Yani sizin online olduğunuzu göremezler fakat çevrimdışı sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Durum böyle olunca facebook listenizde kaç kişinin online olduğunu anlamanız mümkün değildir şimdilik. Facebook sohbet listenizde yeşil simgeli olan yani online görünen arkadaşlarınızın dışında bir de sohbette kendisini çevrimdışı gösterenler vardır. Facebook sohbette çevrimdışı olmak veya çevrimiçi olmak tek tıklamayla mümkün. Fakat bir de merak edilen belirli kişilere online ya da çevrimdışı görünmek meselesi olduğundan bu konuyu da anlatma gereği duyuyoruz. Facebook sohbet açık değilse eğer sağ en altta "sohbet(kapalı)" yazacaktır. Oraya tıkladığımızda sohbet açılır ve online olmuş oluruz. Eğer facebook sohbette çevrimdışı olmak istiyorsak sohbet listemizin üstünde bulunan mini ayar simgesine tıklarız ve "sohbeti kapat"ı seçeriz.

  Sohbeti kapat'a tıkladığımızda ise karşımıza üç seçenek çıkacak. Bunlardan ilki olan "sohbeti tüm arkadaşlara kapat" ı tıkladığımızda takdir edersiniz ki tamamen çevrimdışı olacağız ve online görünmeyeceğiz. Fakat iletişimde bulunmaya devam edebilirsiniz istediklerinizle.

  Diğer seçeneğimiz sohbeti şunlar hariç tüm arkadaşlara kapat'ı tıkladığımızda ise belirlediğimiz isimleri yazarız ve sadece onlar bizi çevrimiçi olarak görür, bunun dışında kalan listemizdekiler online olsalar bile bizi görmezler eğer isimlerini yazmadıysak bu listeye. Diğer üçüncü seçeneğimiz ise sohbeti sadece bazı arkadaşlara kapat. Buna tıkladığımızda belirli isimleri yazarız ve bunlar bizi sohbette online göremezler, bunun dışında kalan listemiz ise bizi görebilir. Herhangi bir seçeneği işaretledikten sonra tamam diyerek işlemi sonlandırırız ve facebook sohbette çevrimdışı olabilir ya da istediğimiz kişilere görünebiliriz böylelikle.
   


Sayfayı Paylaş