Facebook Arkadaş Silme Nasıl

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebook'ta Arkadaşlarımı Nasıl Silerim? Facebook'ta kişi silme nasıl olur?

  Facebookta sevmediğimiz, rahatsız olduğumuz ya da herhangi bir nedenden dolayı arkadaş listemizde görmek istemediğimiz birini listemizden kaldırabilir yani silebiliriz. Facebook listemizden arkadaş silmek için silmek istediğimiz arkadaşın profiline tıklarız

  Profilinin sağında Arkadaşlar ve Mesaj yazar. Buradan Arkadaşlar'a tıklarız ve haber kaynağında göster, ayarlar, yakın arkadaşlar, tanıdıklar gibi seçeneklerin olduğu bu listede en altta bulunan "arkadaşlarımdan çıkar" seçeneğine tıklarız.

  Eğer arkadaşınızı silmekten vazgeçerseniz arkadaşlarımdan çıkar seçeneğine tıkladıktan sonra "iptal" seçeneğine tıklayıp bu işlemden vazgeçebilirsiniz. Fakat eğer sildiyseniz tekrar ekleyip onay bekleyeceksiniz ya da karşı taraf sizi ekleyecek ve siz onaylayacaksınız.

  Arkadaşlarınızın Haberi Olmadan Onları Facebook’tan Nasıl Silersiniz?

  Eğer “beni neden sildin” gibi bir soru duymak istemiyorsanız, arkadaşlarımı onların haberi olmadan nasıl silerim sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Bu sorunun cevabı oldukça basit. Facebook sizin arkadaş listenizden çıkardığınız kişilere herhangi bildiri yollamaz ve bu kişileri bilgilendirmez. Ancak arkadaşlarınız sizi listelerinde göremeye- ceklerinden eninde sonunda bu durumu fark edeceklerdir. Eğer arkadaşlarımı sildiğim zaman onların haberi olacak diye endişeleniyor iseniz, gereksiz yere endişelenmeyin. Çünkü artık sizden bildirim gelmediğini fark edene veya sizin profil sayfanızı ziyaret edene kadar bunun farkında olamayacaklardır.

   


Sayfayı Paylaş