Facebook Arkadaş Arama Motoru

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Facebookta isim arama Facebook isim arama motoru

  Facebook'a katıldıktan sonra üç şekilde arkadaşlarınızı bulabilir ve katılmaları için davet edebilirsiniz:

  1) Facebook sayfasının üst tarafında bulunan arama çubuğuna arkadaşlarınızın adını girerek arkadaşlarınızı arayabilirsiniz. Aradığınız kişiyi bulamadıysanız arama sonuçlarınızı filtreleyebilirsiniz:

  - Arama çubuğuna bir arkadaşınızın adını girin.
  - Açılır menünün altında "Daha fazla sonuç gör" bağlantısına tıklayın
  - Sağ taraftaki Arama Filtreleri menüsünde Kişiler öğesine tıklayın
  - Arama sonuçlarınızı yere, eğitime veya iş yerine göre filtrelemek ya da başka bir filtre seçeneği eklemek için (örn: memleketinize göre yaptığınız arama, hesaplarında söz konusu memleketin listelendiği tüm kişileri gösterecektir) filtre açılır menüsünü kullanın.
  - Kişileri aktarın.

  2) Başka bir yerden kişi listenizi aktarabilirsiniz (örn: e-posta hesabınız), bu şekilde face sizin için arkadaşlarınızı bulabilir veya siz Arkadaşlarını Bul sayfasında tanıyabileceğiniz kişilere göz gezdirebilirsiniz. Herhangi Facebook sayfasının üst tarafındaki arama çubuğuna Arkadaşlarını bul yazın ve ilk sonuca tıklayın. Kullanmak istediğiniz hesabın adına tıklayın (örn: hotmail)
  İlgili hesaba ait hesap bilgilerini girin (örn: e-posta ve şifre). Not: Facebook şifrenizi saklamayacaktır.

  3) Arkadaşlarını Bul'a tıklayın. Facebook kişilerinizi aktardıktan sonra, zaten Facebook hesabı olan arkadaşlarınızın her birine bir arkadaşlık isteği gönderme seçeneğiniz vardır (Arkadaş Ekle öğesine tıklamanız veya Facebookta olmayan arkadaşlarınıza davet göndermeniz yeterlidir).
   


Sayfayı Paylaş