Exasperatus-Melanochromis Joanjohnsonae, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Exasperatus
  Bilimsel Adı: Melanochromis Joanjohnsonae
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Otobur
  Mizaç: Aşırı bölgeci ve çok Agresif.
  PH: 7.0-8.5
  Sıcaklık: 22C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 12 cm
  Ana renkler: Mavi, Yeşil, Turuncu
  Cinsiyet: Erkek ve dişi yanardöner şekilde renk değiştirir.Her iki cinste de, yeşil, mavi ve turuncu renkleri görmek mümkündür.Ancak erkeğin sırt yüzgecinde siyah bir şerit vardır.
  Bakım: Yeni başlayanlar için ve karma cichlid akvaryumları için ideal bir balık değildir.Bunun sebebi aşırı agresif olmasındandır.Akvaryum baskın erkeklerin diğerlerini göremeyecek şekilde plastik bitkiler ve yatay kayalarla dizayn edilmelidir.
  Genellikle johanni ile karıştırılır.Johanniden ayırdedilen tarafı ise, dişileri turuncu değil, erkeğiyle aynı renktedir. turkeyarena.net
  Sebze ve yosun içerikli granül ve pul yemlerle beslenmelidir.Protein ağırlıklı ve aşırı beslemekten kaçının.Boat hastalığına neden olabilir.Kaya dekorları ile mağaralar oluşturulmalıdır.Kum kazmayı sevdiklerinden, kayaların yıkılma riskine karşı tedbir alınmalıdır.Baskın erkeklerin, diğer erkekleri öldürme ihtimali vardır.
  Üretim: Bir erkek için, 4-5 dişi önerilir.Üreme tankında, kayalarla dekore edilmiş mağaralara ihtiyaç vardır.Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.4 haftalık kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk 10 gün taze gıda ve artemia ile beslenebilir.Ağızda kukuçka döneminde, erkek ve diğer dişiler tanktan çıkarılmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş