Evlendiniz de ne oldu

Konusu 'Kadın Gözüyle' forumundadır ve Pelin tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Kadinlar için
  * Esiniz sayesinde dosta düsmana sizi de begenen, isteyen (üstelik nikâhina alacak kadar) biri oldugunu gösterdiniz en sonunda. * Belki yillarca ugrasip didinseniz de elde edemeyeceginiz bir statüye nikâh cüzdaniyla bir anda kavusuverdiniz. * Bozulan musluk, sallanan sandalye bacayi, gevsemis vidalar, vs. için eve tamirci çagirmaniz gerekmez, esiniz hepsini halleder. * Esyalarin yerini degistirmek istiyorsunuz; hepsi de çok agir. Kim tasiyacak onlari? Tabi ki de esiniz! * Pazar günü söyle arabayla dolasmak istedi caniniz. Özel soförünüz esiniz emrinizde. * Eskiden futboldan nefret ederdiniz. Esiniz sayesinde yeni bir tutkunuz oldu. * Gece evde yalniz kalmaktan, hirsizdan, ugursuzdan korkuyorsunuz; esiniz gönüllü "bodyguard''iniz. * Esleriniz olmasa en yakyn arkadaslarinizla kahve içerken kimi çekistireceksiniz? * Alisverise gittiniz, evin erzagini düzdünüz. Torbalari tasimak centilmen bir erkek olarak esinizin görevi. * Geçiminizi temin etmek için çalismaniza gerek yok. Bunu sizin yerinize esiniz yapiyor nasil olsa.


  Erkekler için
  * Aksam yorgun argin eve geldiginizde, annenizinki kadar lezzetli olmasa da sizin için hazirlanmis yiyecek bir seyler bulabilirsiniz. * Çamasiriniz yikanir, ütüleriniz yapilir, eviniz temizlenir... ''Gak'' deyince temiz don, ''Guk'' deyince temiz çorap verilir elinize; daha ne olsun? * "Pembe dizi''leri duyardiniz da ne oldugunu bilmezdiniz. Esiniz sayesinde ögrendiniz, hatta hosunuza bile gitmeye basladi. * Dükkân dükkân dolasyp kendinize gömlek, kravat seçmekten nefret ederdiniz. Simdi sizin yerinize bunu esiniz yapiyor. Gerçi en son aldigi sari üzerine yesil çizgili gömlek sizi hiç açmadi, ama neyse. * Arasira yapilan küçük kaçamaklar, ufak tefek yalanlar hayatin tadi tuzudur. Bu tadi esinize borçlusunuz; esiniz olmasaydi ne kaçamaklar olacakti hayatinizda ne de yalanlar.


  Hem Kadinlar Hem Erkekler için
  * Kavga etmek de bir ihtiyaçtir. En yakininizda kim var bagirip çagiracaginiz? Esiniz! * Olur ya! Bir gece yarisi caniniz sevismek istedi. Esiniz hazir nazir yanibasinizda yatmakta. * Çok güzel filmler var vizyonda. Yalniz da gidilmez ki. Esiniz ne güne duruyor? * Davetlere icabet etmeniz gerekiyor. Kavalye/dam aramaniza gerek yok, esiniz var. * Dogumgünü, yilbasi, evlilik yildönümü gibi özel günlerde size hediye verecek biri var hayatinizda. * Gece uyurken üstünüz açilsa, sizi kim örtecek? Tabii ki esiniz. * Anne / baba olmak istiyorsunuz. Çocugunuzun anne/babasinin bildiginiz, tanidiginiz, güvendiginiz ruh ve beden sagligi yerinde biri olmasini istersiniz elbet. ''Damizlik'' esiniz emrinizde. * Küçüklügünüzden beri genis bir aileye sahip olmak isterdiniz. Iste size görümceler, baldizlar, kayinbiraderler, eltiler, kayinvalideler, kayinpederler, bacanaklar, halalar, teyzeler, amcalar, dayilar, enisteler, yengeler... (Ay fenalik geldi.) * Basarisizliklariniza, mutsuzluklariniza fatura edeceginiz biri olmali hayatinizda. Esiniz bunun için biçilmis kaftan. * Kimseye kendinizi yeniden ifade etmek, begendirmek zorunda degilsiniz. * Esiniz sizi sizden daha iyi taniyor, rahatiniza bakin! * Sizi kimsenin kiskanmadigini düsünün. Kendinizi ise yaramaz biri gibi hissetmez misiniz? Esiniz sizi tez günde bu duygudan kurtaracaktir, hiç üzülmeyin! * Yasinizi basinizi aldiniz, bugunkü görünümünüzle es bulmaniz biraz zor. Iyi ki zamaninda evlenmissiniz, esinize dört elle sarilin[​IMG]
   


Sayfayı Paylaş