Evde Renkli Sabun Yapımı

Konusu 'Nasıl Yapılır?' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Evde Kolay Rengarenk Sabun Yapımı

  Evde farklı farklı renklerde şekilli ev yapımı sabun yapabilirsiniz. Ev yapımı doğal sabunlarınızın içine farklı esans yağlar koyarak kokusunda ve etkisinde değişik sonuçlar elde edebilirsiniz. Sabun yapımı ise çok kolay!

  Gerekli malzemeler: Gliserinli sabun, İsteğe bağlı olarak değişik şekillerde kalıplar, Su bazlı parfüm ve gıda boyası.

  Yapılışı: Hazır sabun kalıplarını benmari usulü eritin. Sabunları eritirken ocağın başından ayrılmayın. Eritme işlemini fırında da yapabilirsiniz. Sabunları mikrodalga fırında önce yüksek ısıda 40 saniye, daha sonra ise 10’ar saniye aralıklarla ısıtıp sıvı hale getirin.

  Sabunları 1-2 dakika beklettikten sonra kalıplara dökün. Fakat dökmeden önce sabunlarınızı kolay çıkarabilmek için kalıbınızı önceden ayçiçeği yağıyla yağlayın. Beklerken gıda boyası katarak bıçağın ucuyla sabunları renklendirebilirsiniz. Parfümü de bu sırada ilave edebilirsiniz. Sabunun rengini opaklaştırmak için süt tozu kullanabilirsiniz. Sabununuzun çabuk soğumasını istiyorsanız buzdolabında 2-3 dk tutabilirsiniz. Ancak buzdolabında daha uzun kalmamasına dikkat edin, aksi halde yüzeyde çatlaklar oluşabilir.

   


Sayfayı Paylaş