Evde Nasıl Kas Yapılır

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Salonlara Para Harcamadan Evde Nasıl Kas Yapılır

  Eğer temel amacınız kaslanmak ise, kardiyo çalışmalarınızı geri plana atmanızda yarar var. Yağları yakmak kaslanmaktan çok daha zor bir iştir. Kendinize germe ve kalori yakan bir program hazırlayarak işe başlayın. Setler arasında vücudunuzun toparlaması için kendinize vakit ayırın.
  Ev kardiyosu

  İşte size birkaç evde yapabileceğiniz kardiyo egzersizleri

  • Basamaklardan setler halinde inilip çıkılması.
  • İp atlamak
  • Step için yüksek bir kutu veya herhangi bir malzeme. Bunun üzerine çıkıp inmeniz kadiyovasküler sisteminizi geliştirecek.
  • Şınav vaziyeti alıp tekrar ayakları toparlama

  Kuvvet antrenmanları

  Evde yapacağınız kuvvet antrenmanlarında dumbbell, barbell ve plates toplarından yardım alabilirsiniz. Spor salonunda yapabileceğiniz biceps, triceps, barfiks, kürek, omuz presi hareketlerini bu aletlerle yapabilirsiniz. Eğer bu aletleriniz yoksa biraz yaratıcı olup yinede sporunuzu yapabilirsiniz.

  Duvarda kendi ağırlığınızla yapabileceğiniz squat hareketleri

  [​IMG]

  Pilates topunuz yoksa sırtınızı duvara yaslayarak yere çömelme hareketleriyle vücudunuzun birçok bölgesini çalıştırabilirsiniz.

  Egzersiz toplarıyla şınav

  [​IMG]

  Normal şınavdan daha zor bir hareket olan egzersiz topuyla yapılan hareketlerde ayaklarınızı topa dayayın ve yere paralel olarak şına çekmeye başlayın. Üst bedeninizi geliştirecek bu egzersizler çok işinize yarayacak.
  Ayaklar paralel dip hareketleri

  Triceps’lerinizi çalıştırmak için bir sandalyeye ellerinizi koyun. Arkada birleştireceğiniz elleriniz ve yere paralel ayaklarınızla hareketleri yapın. Egzersizi zorlaştırmak için ayaklarınızı bir yatak yada masa gibi yüksek bir nesneyede uzatıp bu hareketleri yapabilirsiniz.

  Lunge

  [​IMG]

  10 – 15 tekrarla vücudunuzun şekle girdiğini göreceksiniz.

  Pull-up

  [​IMG]

  Omuzlar ve sırt için evinizde yüksek biryere monte edeceğiniz bir çubukta bu antrenmanı yapabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa iki sandalye arasına sopa koyup altında barfiks çekebilirsiniz.
  Planlı çalışma

  Eğer haftada 3 kez bu antrenmanları 2-3 set halinde yaparsanız vücudunuzu geliştirmenin en ucuz yolunu bulmuş olacaksınız.
   


Sayfayı Paylaş