Etkileyici Evlenme Teklifleri

Konusu 'Masal ve Hikayeler' forumundadır ve CAN tarafından 9 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Omuz omuza filmindeki evlenme teklifi

  Filmde Luke (Ed Harris) Isabel’i (Julia Roberts) sabah öperek uyandırır ve ona bir yüzük kutusu verir. Isabel kutuyu açtığında bir iplik yumağıyla karşı karşıyadır. Luke ipliği onun parmağına geçirir ve konuşmasını yaparken yavaş yavaş yumağı çözmeye başlar. Yumağın sonuna geldiğinde yüzüğü elinden bırakır ve yüzül ipin üstünden kayarak Isabel’in parmağına girer. Bu esnada geçen konuşma ise şöyle: “Birbirini gerçekten seven iki kişi, gerçekten birbirlerine bağlanacaklarsa, evliliğin iradeyi yansıtan bir karar olması gerek. Ve bu kararın her gün yaşanması gerek. Olaylar zor olsa, vazgeçmek de istesen; insanın karara bağlı kalması gerek. Bu seçime ve birbirlerini sevmeye... Bu bağ bir iplik olsa bile… Benimle evlenir misin?”

  Sen Uyurken (While You Were Sleeping)filmindeki evlenme teklifi

  Chicago metro istasyonunda çalışan bekar Lucy kendini yalnız hissetmekte ve sıcak bir yuva özlemi duymaktadır. Noel zamanı bir gün metro durağında beklerken bir adamın raylara düştüğünü görür ve Peter adındaki bu adamın hayatını kurtarır. Ardından karmaşık bir hikayeyle başlayan romantik ilişkileri keyifli bir evlenme teklifine sahne olur. Peter (Bill Pullman), Lucy’e (Sandra Bullock) evlenme teklifini şöyle eder: Lucy’nin oturduğu jeton gişesindeki para yuvasına yüzük koyarak! Lucy öylesine otomatiğe bağlanmış şekilde çalışıyordur ki, sadece para yuvasına bakıp, geçenlere bakmadan rutin bir şekilde jeton vermektedir. Dolayısıyla buraya koyulan bir yüzük onu oldukça şaşkına çevirmiştir. Şaşkınlığının ardından kafasını kaldırır; karşısında Peter ve ailesini görür…

  Sınırları Aşmak (Walk The Line)filmindeki evlenme teklifi

  Johnny Cash’in hayatını anlatan filmde ünlü müzisyeni Joaquin Phoenix, büyük aşkını June’ı ise Reese Witherspoon canlandırıyor. Johnny defalarca evlenme teklifi ettiği June’dan bu kez olumlu bir yanıt almak ister. Yine sahneye çıktığı günlerden birinde, tüm izleyicilerin gözü önünde June’a muhteşem sözlerle evlenme teklifi eder: “Sana 40 farklı yolla teklif ettim, şimdi sıra güzel bir cevap vermekte. Benimle evlenir misin? Seni seviyorum June. Sen benim en yakın dostumsun, evlen benimle.”
   


Sayfayı Paylaş