Etiler Gezilecek Yerler

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Etiler Gezilecek Yerler
  Akmerkez: 1998 Uluslararası Alışveriş Konseyi “Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi” seçilerek “International Design and Development” ödülünü alan Akmerkez'de yerli ve yabancı dünyaca ünlü pek çok mağaza mevcut. Birbirinden çeşitli yemek seçeneklerinin olduğu şık restoranlar ve sinema da var.

  Nispetiye Caddesi: Semtin en önemli ve büyük caddesi. Etrafında onlarca restoran, bar ve ithal mağazayı bir arada bulunduran cadde için Etiler’in kalbi diyebiliriz. Fakat gece de gündüz de ne yazık ki park sorunu hiç eksik olmuyor, aklınızda bulunsun.

  Nispetiye Kasrı: Etiler’de Boğaz’a hakim bir mevkideki bu kasır Sultan III. Selim tarafından 18. Yüzyılın başlarında yapılmıştır. Süleyman Efendi Köşkü ismi ile de tanınmaktadır. Fakat ne yazık ki daha sonra yapılan onarım sırasında özgünlüğünü yitirmiştir.

  Küçük Bebek: Denize dik, oldukça eğimli bir yokuş üzerine kurulmuş olan Küçük Bebek'ten Bebek Korusu ve İstanbul Boğazı inanılmaz güzellikte görünür.

  Boğaziçi Üniversitesi: Bir kapısı Etiler’de, diğer kapısı ise Bebek’te olan, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi yıllarca Robert Kolej olarak hizmet vermiştir. Birbirinden güzel tarihi binaları ve eşsiz boğaz manzarası yollarıyla görülmesi gereken yerlerden biridir.
   


Sayfayı Paylaş