Erman Toroğlu, Aziz Yıldırımdan Şikayetçi Oldum

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Aziz Yıldırım’ın size olan kini nereden kaynaklanıyor?” sorusuna bu cevabı verdi.“Ben Aziz Yıldırım’ın askerlik olayını yazdım. O dönem Uğur Dündar ile çalışıp çıkarmıştık bu olayı. Ben de bunu Hürriyet Gazetesi’nde yazdım. Bu yazıdan sonra bana olan davranışı değişti.” ŞİKE soruşturması kapsamında dün ifade vermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelen yazarımız Erman Toroğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’dan şikayetçi oldu.

  Emniyetten ayrılışında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Toroğlu, “Son günlerde gazetelerde çıkan haberlerle ilgili sorular sordular. Bülent Uygun’a söylediklerim soruldu. Hürriyet konusunda bana sorulanlara cevap verdim. Ben Aziz Yıldırım’dan şikayetçi oldum. Maddi ve manevi şikayetçi oldum. Bu operasyon son 50 yıldır Türk futboluna yapılan en büyük iyilik. Daha çok enteresan şeylerle karşılaşacağız. Umarım sağlıklı kararlar alınır” dedi.

  Toroğlu’na emniyette sorulan sorular ve yanıtları şöyle;

  - Aziz Yıldırım’ın size olan kini nereden kaynaklanıyor?
  - Ben Aziz Yıldırım’ın askerlik olayını yazdım. O dönem Uğur Dündar ile çalışıp çıkarmıştık askerlik olayını. Ben de bunu Hürriyet Gazetesi’nde yazdım. Bu yazıdan sonra bana olan davranışı değişti.

  Avrupa’dan döndüm “Seninle çalışmayacağız” dediler

  - Digitürk’ten sizi o mu kovdurdu?
  - Yayın ihalesine Telekom ile birlikte Digitürk ortak girecekti. Ama sonra karar değişti iki firma karşı karşıya kaldı. İhale yapılırken ben Avrupa’daydım. Türkiye’ye döndüğümde Digitürk Genel Müdürü artık benimle çalışamayacaklarını söyledi. Aziz Yıldırım ve Göksel Gümüşdağ birlikte Digitürk’e geliyorlar. Yıldırım beni istemediğini, Digitürk Genel Müdürü’ne söylüyor. Bunu Göksel Gümüşdağ, Şansal Büyüka’ya söyledi.
  - Bundan sonra mı görevinize son verildi.
  - Evet. Fenerbahçe Stadı’nda, Digitürk’ün yayın kabloları kesilmişti. Ben de TV’den bunu eleştirmiştim. Digitürk Genel Müdürü Ertan Özerdem bana, “Biz, bizim kablolarımızı maç sırasında kesenlerle evlerine, işyerlerine giderek anlaşacağız. Sizin yönteminizle değil” dedi.

  Kampanya açtırıp kovdurmak, organize bir iştir

  - Aziz Yıldırım’ın her tarafa baskı yaptığı söylendi. Gazeteden size baskı geldi mi?
  - Hayır gelmedi.
  - Digitürk’ten?
  - Hayır. Oradan da gelmedi.
  - Şansal Büyüka’ya geliyor muydu?
  - Onu bilmiyorum. Ama, “Erman orada olduğu müddetçe, Lig TV’ye futbolcu göndermeyiz” sözlerini duyuyordum. Şimdi bakıyorum da olaylara, demek ki doğruymuş.
  (Toroğlu’na daha sonra Aziz Yıldırım’ın, Sinan Engin ile telefon konuşması dinletildi. Bu konuşmada Aziz Yıldırım, “Onu TV’den kovdurdum. Şimdi gazeteden de kovduracağım. Muazzam bir kampanya açtıracağım” diyor. Sinan Engin yanıt veriyor, “Mehmet Arslan da onunla konuşacak, gerekeni yapacak zaten.”)
  - Mehmet Arslan sizinle bu konuda bir şey konuştu mu?
  - Hayır konuşmadı. Konuşmaz da zaten.
  - Aziz Yıldırım’dan davacı mısın?
  - Evet davacıyım, tedirginim. Muazzam bir kampanya açtırıp kovduracağım demek çok büyük bir organize iştir. Sanki buzdolabı televizyon kampanyası başlatıyorsun. Seyirciyi arkasına alarak bir yerde tehdit etmektir bu.

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Aziz Yıldırım’dan şikayetçi oldum

  Emniyet çıkışı soruları yanıtlayan Toroğlu, “Polis davet etti, ben de geldim. Bizi zarara uğrattılar. Olayın içindeki insanlardan şikayetçi oldum” dedi.

  SAAT 09.30’da giriş yaptığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden 13.00’te ayrılan Erman Toroğlu, çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  - Neden buradasınız. Kendi isteğinizle mi geldiniz?
  - Polis davet etti, öyle geldim. Yoksa ben niye geleyim...
  - Savcı hangi soruları sordu?
  - Şikayetçi olup olmadığımı sordu. Digitürk’ten ayrılma sebebimi, basına yansıyanları sordu.

  Bilgisayardan dinlettiler, ikna oldum

  - Direkt Aziz Yıldırım isminden mi şikayetçi oldunuz?
  - Pazarcı Mehmet efendiden şikayetçi olacak halim yok. Kimse olayın içindeki insanlar, onlardan şikayetçi oldum. Çünkü bizi maddi manevi zarara uğrattılar.
  - Sizce bu işe karışan takımlar düşürülmeli mi?
  - Kara kaplı kitap ne yazıyorsa onu yapmaya mecbursun.
  - Üçüncü dalgadan bahsediyorlar...
  - İnşallah olur. Lig, radikal kararlar alındıktan sonra başlasın.
  - Şike operasyonunu nasıl değerlendiriyorsunuz. İkna oldunuz mu?
  - Bana yapılan görüşmeleri bilgisayardan dinlettiler. İkna oldum.

  Bülent Uygun o gece Ekşioğlu’nun evindeymiş

  Yarıda kalan “Son Kale” progr***** katılan Bülent Uygun’un o geceki konuşması da teknik takibe takılmış.

  - ERMAN Toroğlu’nun ifadesinde ilginç bir detay da ortaya çıktı. Toroğlu, “Son Kale Programı”nda (Reha Muhtar’ın sunduğu, Ahmet Çakar, Erman Toroğlu ve Ercan Saatçi’nin katıldığı program) Bülent Uygun’a, Eskişehir-F.Bahçe maçından sonra “formsuz” eleştirisi getirmişti.
  Bu eleştiriden sonra Bülent Uygun programa telefonla katılmış, Toroğlu ve Çakar’ı eleştirmişti.
  Programın moderatörü Reha Muhtar, bu ikiliye söz hakkı vermeyince program yarıda kalmıştı.
  Bülent Uygun’un bu programa katıldığı telefon da teknik takibe takılmış. Uygun konuşma yaptığı esnada şike operasyonunda tutuklu bulunan Ali Kıratlı ile birlikteymiş.
  Uygun ve Kıratlı telefon bağlantısı ile birlikte İlhan Ekşioğlu’nun evine gelmişler.
  Programda tartışma uzayınca Ekşioğlu’nun uyarısı gelmiş;
  - Tamam Bülent yeter artık. Uzatma kapat telefonu.
   

Sayfayı Paylaş