Erken saç dökülmeleri için özel bir kür....

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve elif tarafından 8 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Saçınız erkenden dökülmeye başlamışsa ve dökülme genetik bir sorundan kaynaklanmıyorsa aşağıda anlatılan kürü uygulamanız sorununuza kesin çözüm olacaktır. Bu kür ayrıca dökülmeyle aynı anda gerçekleşen kepeklenme sorununuzu da giderecektir.

  [​IMG]

   Hazırlanışı:

  Bir avuç doğranmış yeşil zambak yaprağı, 250 gram zeytinyağı içinde kaynatılır. Süzülerek bir parça esans ilave edilir. Bu losyon saç diplerine sürülür.

   Faydaları:

  Kepek türü her türlü paraziti yok eder. Saçlarınızın dökülmesini önler.

   Şampuan:

  Eşit miktarda karıştırılan dulavrat otu kökü, biberiye, ısırgan otu tohumu, lavanta çiçeği 2 litre suda kaynatılır ve süzülür. Elde edilen sıvı ile haftada bir kez saçlar yıkanır.

  Kepeği yok etmek için

  Biberiye otunu kaynatarak elde edilen sıvı ile kafa derisine masaj tatbik edilir. İki yemek kaşığı koçboynuzu otu tohumu, bir litre su içinde kaynatılır ve süzülür. Haftada iki defa uygulanır.

  SAÇLARI GÜRLEŞTİREN ŞİFALI BİTKİLER

  100 gram dulavrat otu kökü, 100 gram ısırgan otu kökü, 60 gram şimşir ağacı yaprağı, iki litre sirke içine bırakılır. Sekiz gün sıcak bir yerde dinlendirildikten sonra süzülür. Elde edilen sıvı ile kafa derisine masaj yapılır. Çok kısa zamanda saçlarınızın gürleştiğini göreceksiniz.

  SAÇ DÖKÜLMESİ

  Saç diplerine defne yağı sürülüp masaj yapılır. Sarımsak yağı ile buğday yağı karışımı saç diplerine masajla uygulanır.

  SAÇKIRAN(KELLİK)

  5 ölçü çöven, bir ölçü tuz ve yeteri kadar sirkeden macun yapılıp sürülür.

   SAÇ BÜYÜMESİ

  Biberiye,sedir ağacı/jojoba, defne yağı ile saç diplerine akşamları yatmadan önce masaj yapılır.

  SARI RENK SAÇLAR İÇİN

  İki avuç dolusu şimşir ağacı yongasını yarım saat kaynatarak saçlarınızı bu su ile yıkayınız. On gün boyunca devam ederseniz saçlarınızın sarı bir renk aldığın hayretle göreceksiniz.

  SİYAH RENK SAÇLAR İÇİN

  Ceviz içi, meşe odunu külü, asma dalı külü, defne yaprağı, meşe palamudu, katır tırnağı, selvi yongası, adaçayı her birinden yüzer gram 4 litre sirke içinde yarım saat bekletilir. Süzüldükten sonra akşamları yatmadan önce saçlar yıkanır. Sıvı soğuk olarak muhafaza edilir ve bir süre tatbik edildikten sonra saçların siyah renk aldığı görülür.

  SAÇLARIN PARLAMASINI SAĞLAYAN BANYO

   Hazırlanışı: Bir avuç menekşe yaprağı ve bir tutam misvak tohumu bir kaba konarak üzerine iki litre kaynak su dökülür. Dinlendirilmeye bırakılan bu karışıma iki su bardağı koyu çay ile bir bardak sirke ilave edildikten sonra tekrar ateşte ısıtılır. Kaynamadan ateşten alınarak süzülür. Süzülen karışım banyo suyuna ilave edilerek oturak banyosu yapılır. Menekşe banyosu, gönlü ferahlatır çarpıntıyı giderir, saçların parlamasını sağlar ve kadınlar için soğuktan gelen rahim akıntılarına da fayda sağlar.
   


 2. yaren38_20 Well-Known Member

  tesekkürler elif eve gidince deneyecegimm..
   

Sayfayı Paylaş