Erkeklerin Favori Yalanları

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  İşte Tüm Favori Erkek Yalanları
  Meşhur Erkek Yalanları, Klasik Erkek Yalanları,

  1. Ben seni ararım
  Erkeklerin en sık başvurduğu yalanlardan biri! “İçimden gelirse seni ararım” anlamını taşıyan bu cümlenin tuzağına düşmek istemiyorsan, sen sen ol, yeni tanıştığın yakışıklıya sadece numaranı vermekle kalma, onun telefon numarasını da mutlaka öğren!
  , ancak seni kırmak istemediğinden böyle söylerler. Sonrasında pişman olacağına, sen sen ol, sadece kendi numaranı verme, onun numarasını da al :)

  2. Sen daha güzelsin!
  Biz kızlar genelde sevgilimizin diğer kızları güzel bulmalarından pek hoşlanmayız. Sorduğumuzda da duymak isteyeceğimiz en son şey bizden daha güzel olduğunu söylemeleridir. Hal böyle olunca onlarda her zaman “sen daha güzelsin” cevabı verirler. Sen sen ol, bu cevaba körü körüne inanma. Senden daha güzel kızlar olabileceği gibi senden daha çirkinleri de olacaktır, sakın ola komplekse girme:)

  3. Ben sana layık değilim
  Erkekler genelde açıkça “ayrılmak istiyorum” diyemediklerinden kendilerince böyle bir bahane bulurlar. “Ben sana layık değilim, sen daha iyilerini hak ediyorsun.” Çıkıp deseler ki, “birbirimize uygun olmadığımızı düşünüyorum arkadaş kalarak ayrılalım”, bizde dürüstlüklerinden dolayı takdir edeceğiz onları ama nerede? :)

  4. Telefonum sessizde kalmış
  Çoğunlukla gün içinde onu çok sık aradığında erkekler bu yalana başvururlar. Böyle bir şey dediğinde anla ki sıkılmaya başlamıştır ve bilerek telefonunu açmıyordur. Biraz kendi haline bıraktığın zaman, senin onu aramana gerek kalmadan o seni aramaya başlayacaktır zaten. Sadece biraz sabret :)

  5. Şaka yapıyordum
  Genelde pot kırdıklarını fark ettiklerinde durumu kıvırmak için olayı şakaya çevirirler. Örneğin senin en yakın arkadaşınla da çıkmayı düşündüğünü söylerken senin bozulduğunu fark ederse “sadece şaka yapıyordum” diyerek kendini, seni rahatlatmaya çalışıyormuş gibi gösterir. Bu yalanı söyleyen erkeğe aman dikkat et! Ancak unutma ki sende fazla alınganlık yapıyor olabilirsin :)

  6. Ara vermek istiyorum
  Erkekler için “ara verme” kavramı pek yoktur. Kürkçü dükkanı misali canı istediğinde sana geri dönmek için genelde bu yalanı söylerler. Ayrılık konuşmasını yapamadıkları zaman kaçamak cevaplar verirler ve bu da çoğunlukla o cevaplardan biridir. Tabii bu arada istisnalar olabileceğini de unutma :)

  7. Seni asla aldatmam
  Böyle bir erkek, karşısına hoş bir kız çıktığında durup bir düşünecektir. İlla seni aldatacağı anlamina gelmiyor ama araştırmalar genelde hayır diyemediklerini gösteriyor. O yüzden sen gene de dikkat et :)

  8. İlk günden “seni seviyorum”
  Gerçekte söylemek istediği “senden hoşlanıyorum”dur. Genelde erkekler gerçekten aşık oldukları zaman değil, sen ona aşkını itiraf ettiğinde karşılık olarak bunu söylerler. Aslında bu yalanda kötü bir niyetleri yoktur, tamamiyle seni kaybetmemek için verdiği bir tepkidir.

  9. Hiç terk edilmedim
  Genelde özgüven problemi yaşayan erkekler böyle bir yalana başvururlar. Terk edilmeyi kendine yediremediklerinden, terk eden kişi hep kendileriymiş gibi gösterirler. Bu tip erkeklere güvenirken dikkat et! :)
   


Sayfayı Paylaş