Erkekleri Kadınlardan Soğutan Sözler

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekleri kadınlardan soğutan söz ve davranışlar nelerdir?

  Erkekler kadınlar gibi duygularını sözcüklerle ifade etmekten hoşlanmazlar. Bu yüzden bir erkeğe sorulacak en son şey ‘’beni seviyor musun’’ demek yapılacak en son şey ise ‘’sürekli dırdır etmek’’. Bu yüzden siz siz olun erkeklerin yanında davranışlarınıza ve konuştuklarınıza dikkat edin.

  * Sevgiliniz fazla konuşmayı sevmeyen ve sakin yapıda biriyse sürekli üzerine giderek "Bir derdin mi var? Niçin konuşmuyorsun?" gibi sözlerle onu bunaltmayın. Böyle davranmakla aslında iyilik yapılmadığını vurgulayan uzmanlar; erkeklerin, kadınlar kadar çok konuşmayı sevmediğine dikkat çekiyor.

  * Onu çok seviyor ve merak ediyor olabilirsiniz ama bu onu günde 10 kez aramanızı gerektirmez. Özellikle işyerinden saat başı sevgilinizi arayıp onu kontrol etmeniz onu sıkabilir.

  * Hesabı genelde erkekler öder ancak bırakın bunu içinden geldiği için yapsın. Eğer her zaman hesap ödeme görevini ona bırakıyorsanız, kendilerini kullanılmış gibi hissederler. Zaman zaman siz de hesap ödemeyi teklif edin.

  * Erkekler gözyaşlarından etkilenir ve hiçbir erkek bir kadını ağlatmak istemez. Ne var ki; her şeye ağlarsanız, sizinle doğru dürüst konuşamayacak ve söylemek istediklerini söyleyemeyecek.

  * Erkeklerin, içlerinden geldiği gibi davranmayı sevdiğine ve sürprizlerle dolu bir hayat istediğine dikkat çeken uzmanlar, "Siz birlikte olacağınız akşamın programını çok önceden yaparsanız, erkekler çok sevdikleri sürprizleri yaşayamaz. Fazla üstlerine düşerseniz, hareketlerinin kısıtlandığını düşünür. Planlama huyundan vazgeçemiyorsanız, en azından havayı yumuşatın. Ona öneri yapın, emir vermeyin. Böylece kendine de söz hakkı verdiğinizi düşünür ve rahatsız olmaz" diye belirtiyor.
   


Sayfayı Paylaş