Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir?

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 31 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkeklerde saç dökülmesine ne iyi gelir?

  Maalesef dökülen saçlara yapılacak hiç bir şey yoktur. Dökülen saçlara bitkisel ürünlerin ilaçların v.s buna benzer spreylerin iyi geldiği söylenir. Fakat ben bu zamana kadar herhangi bir ilaçın veya bir ürünün saç dökülmesini önlediğini TAM Olarak görmedim.

  Saçlar genetik olarak dökülür. Ve bu saç dökülmesi her 2 erkekten birinde görülecek kadar sık olur. Erkeklerde saç dökülmesine iyi ne gelir derseniz Kişi; stresten aşırı fiziksel yorgunluktan, kullandığı bazı ilaçlardan uzak durmalıdır. Saç dökülmesine iyi gelen şey aslında saç dökülmesini tetikleyen durumların yapılmamasıdır. Saç dökülmesi aslında tıbbi olarak kişinin hormonlarının düzeninde ki problemlerle alakalıdır. Kişinin hormonları bozulacak bir işlem yapılırsa saçı da dökülebilir.

  Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Özlem Albayrak saç dökülmesi hakkında bilgiler verdi:

  1. ADIM: Saçlarımızın ortalama ömrü 2-6 yıldır. Bu süre sonunda yaşamsal döngülerini tamamlar ve dökülürler. Aksi bir durum söz konusu değilse yeniden çıkarlar. Dökülme normal bireylerde günlük 100-150 saç teli olarak kabul edilir. Saçlarınızda olağandışı bir dökülme fark ederseniz nedenini ortaya çıkarmak için dermatoloji uzmanına başvurun. Saç dökülme sorununuzun altında demir eksikliğinden tiroid hormon bozukluklarına kadar pek çok hastalık yatıyor olabilir.

  2. ADIM: Saçlı derinin ve saçların yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak için kısa ve orta vadede iyi sonuçlar ortaya çıkaran PRP, saç mezoterapisi gibi bazı yöntemlerden yararlanın.

  -PRP: Bu yöntemde kandaki büyüme faktör bileşenleri belirli yöntemlerle saflaştırılır. Ardından saçlı deriye zerk edilir. Amaç saçlı deride kan dolaşımını artırmak, daha fazla oksijen sağlamak, kıl köklerinin gelişmesi ve saç tellerinin büyümesini sağlamaktır. Uygulama insanın kendi kanından elde edilen bir özütle yapıldığı için son derece güvenlidir, yan etkisi yoktur.

  -MEZOTERAPİ: Neredeyse bir kıl teli kalınlığındaki ince uçlu iğnelerle saçlı deri ve saç köklerine vitaminler, mineral ve doğal ekstreleri zerk etme yöntemidir. Kısa süreli masajın ardından uygulanır. 2-3 seans sonra saçlı deride canlanma ve saçlarda belirgin bir artış sağlar. Özellikle yanlış kullanılan kozmetikler, uzun süre ve yoğun güneş ışınları, yetersiz beslenme, çeşitli vitamin ve mineral eksikliklerinde meydana gelen saç kayıplarında fayda sağlar. Haftada 1 kez olmak üzere 5 seans olarak planlanır. Tedavinin süresi kişiden kişiye değişebilir. Kullanılan iğneler çok ince ve özel olduğu için iğne grişi dışında bir ağrı hissedilmez. Son dönemde mikro motorlu ve dijital mezoterapi tabancalarıyla tedavideki ağrı ve doz sorunları neredeyse ortadan kalktı.

  3. ADIM: Tüm tedavi ve yöntemlerine rağmen iyleşme sağlanamayacak, tedavisi mümkün olmayan hastalara saç ekimi öneriyoruz. Kadınlardaki erkek tipi kalıcı saç dökülmelerinin birçoğu saç ekimiyle kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Ense bölgesinde yeterli ve kaliteli saç kökleri olan herkese uygulanabilir. Ağrısız, doğal ve izsiz bir yöntemdir. Saç ekimi yaptırmak isteyenlere birkaç önerim olacak:

  -İşlemi Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, ameliyathanesi olan merkezlerde ya da hastanelerde yaptırın. Zaten muayenehane, güzellik merkezi gibi yerlerde yapılması yasaklandı.

  -İşlemi yapanların doktor ve bu konuda uzman kişiler olması şartını arayın. Operasyon öncesi gerekli tetkiklerin yapılmasına özen gösterin.
   


Sayfayı Paylaş