Erkeklerde Orta Yaş Krizi

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkeklerde Orta Yaş Bunalımı
  Orta yaş krizi nasıl anlaşılır, Erkeklerde orta yaş krizi emareleri,
  Orta yaş krizinde olan birisini anlamak için ne yapmanız gerekir. Orta yaş bunalımına girmiş eşinizi yada arkadaşınızı anlamak için yapmanız gerekenler.

  [​IMG]

  Yakada ruj lekesi, cekette saç teli. Aşırı para harcamak ve yeni bir spor araba almak. Bütün bunlar ne kadar klişe gibi görünse de aslında er ya da geç her erkeğin hayatının bir döneminde yaşadığı sıkıntının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Bu sıkıntının adı “orta yaş krizi” ve bu dönemde evliliğinizin devam etmesi için yapacağınız çok şey var.

  Onu ciddiye alın
  Eskiden işinden memnundu ve mutlu gözüküyordu. Fakat birdenbire hayatının ne kadar sıkıcı olduğundan bahsetmeye başladı. Bunun iki nedeni olabilir. Birincisi, orta yaş sendromuna girmiştir. Ya da şimdiye kadar istediği her şeyi başarmıştır. Uzmanlara göre erkeklerin bu durumlarını ciddiye almak gerekir. Onları dinlemeli ve dertlerini paylaşmak en doğru harekettir.

  İhanet ihtimali
  Son zamanlarda onu dışarıda gördüğü her kadına bakarken mi yakalıyorsunuz? Evi yabancı kadınlar mı arıyor? Bu soruların cevabı evet"se o zaman sizi aldatma ihtimali büyük. Uzmanlara göre orta yaşlarını yaşayan erkekler etrafa alıcı gözle bakarlar.

  Araba tutkusu
  Eşiniz son zamanlarda kariyeriyle yakından ilgilenmiyor ve parasını istediği gibi harcamaya başladı. Örneğin her zaman hayalini kurduğu spor arabayı almaya karar verdi. Bu kesinlikle bir orta yaş krizidir. Fakat bu sorunun çözümü diğerlerine göre daha kolaydır.

  Aynalara bağlı
  Hayatınızdaki erkeğe son günlerde birşey oldu. Artık onu tanıyamıyorsunuz. Görünüşü o kadar değişti ki! Eğer aynanın önünden ayrılmıyor ve kendine sürekli farklı kıyafetler satın alıyorsa bu da orta yaş krizine girdiğinin güçlü bir göstergesidir. Eğer dış görünüşüyle ilgili size de danışıyorsa, kendini iyi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Ama eğer size karşı kibirliyse, başka bir kadın olabilir.

  İlgisiz kalmayın
  Artık sizinle sürekli birlikte vakit geçirmek istemiyor. Hatta seks hayatınız bile eskisi gibi değil. Onda meydana gelen büyük değişikliklere ilgisiz kalmayın ve sürekli onunla konuşun. Uzmanlar orta yaş krizindeki erkeklerle iletişim kurmanın, evliliği sağlam tutan en büyük faktör olduğunu düşünüyor.​
   


Sayfayı Paylaş