Erkeklerde Kasık Ağrısının Nedenleri, Neden Olur

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 24 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Erkeklerde Kasık Ağrısının Nedenleri, Neden Olur
  Erkeklerde kasık ağrısı genellikle bir kasık fıtığının ilk belirtileri olabilir. Kasık fıtığı denildiğinde insanlar karnın içerisine parmakla ittirilebilen bir şişkinlikten söz ederler fakat dışarıdan hiçbir şekilde fark edilemeyen gizli kalmış veya nokta fıtığı şeklinde de bazen bu ağrı olabilir. Karın duvarının dışında, karın içindeki, idrar yollarındaki herhangi bir patoloji de sebep bir taş olabilir, idrar yolu enfeksiyonu olabilir, o bölgede herhangi bir yapışıklıktan kaynaklı olabilir veya kasık ağrısı şeklinde ortaya çıkabilir. İdrar torbasındaki taşlar idrar yollarında "sistit" adını verdiğimiz enfeksiyon da kasık ağrısı şeklinde kendini gösterebilir. Yine sağ tarafta apandisit ya da sağ kolonun hastalıkları ya da kalın bağırsakla ince bağırsağın birleştikleri kısımdaki iltihabi hastalıklar crohn ya da ülseratif kolit gibi hastalıklarda da kasık bölgesinde ve sağ alt kadranda ağrılar olabilir. Sol taraftaki ağrılarda yine kalın bağırsağın son kısmıyla ilgili olabilir, idrar yollarıyla ilişkili olabilir, idrar torbasının ağrısı sol tarafta hissedilebilir ama fıtık daima bunların önünde akılda olması gerekmektedir.

  Aniden başlayan kasık ağrıları;
  Üreme organlarındaki iltihaplar ağrı yapabilir,
  Apandisitten kaynaklanan kasık ağrıları bu durumda genelde karın ağrılarıyla karışıklık yaşanabilir.
  Sindirim sistemi iltihapları: Enterit diye de bilinen ishalle birlikte baş gösteren bir hastalıktır. Az sıvı tüketiyorsanız bolca sıvı almanız gereklidir.
  İdrar Yolu enfeksiyonları: İdrar yolu enfeksiyonları da kasık ağrısına neden olabilir,az ve sürekli idrara çıkma gereksinimi duyuyorsanız ve yanma oluyorsa idrar yolu enfeksiyonundan süphelenebilirsiniz.
  Çeşitli enfeksiyonlar: az rastlanan çeşitli enfeksiyonlarda kasık ağrısı yapabilir
  Kasık bağındaki yırtıklar, yaralanmalar
  Bel fıtığı başlangıcı disk kayması vb kemik sorunları da kasık ağrısına neden olabilir.
  Boşalmayla sonuçlanmayan cinsel durumlar. testislerin şişmesi vb.
   


Sayfayı Paylaş