Erkeklerde Burun Estetiği, Sonrası

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Erkeklerde Burun Estetiği Rinoplasti Ameliyatları
  Erkeklerde burun estetiği prensipleri kadınlardan farklılık göstermektedir. Feminize bir görünüm oluşturmamak için dudak burun açısı, burun sırtına yapılan müdahaleler ve burun kemiklerine yapılan müdahaleler kadınlara göre farklı planlanmalıdır.

  Erkeklerde burun sırtında oluşturulacak oyukluk hiç hoş olmayan bir görünüme sebep olmaktadır. Erkeklerde burun sırtı düz olarak gelmekte ve burun ucu burun sırtı ile aynı düzeyde olmalıdır. Hatta bazı erkeklerde burun sırtında hafif bir kemer bırakılması daha natürel ve güzel bir sonuç sağlayabilmektedir.

  Kadınlarda burunun dudak ile yaptığı açı 95 -100 derece olması idealken, erkeklerde bu açı 90 dereceyi geçmemelidir. Bu açının küçültülmesi kalkık bir burun oluşumuna neden olacağından feminize bir burun ortaya çıkaracaktır.
  Kadınlardan farklı olarak erkeklerde burun kemiklerinin inceltilmemesi gerekir. Burun kemikleri birbirine çok yaklaştırılarak ön görünümde fazla miktarda bir incelme oluşturulursa yine feminize bir sonuç ortaya çıkacaktır.

  Birçok erkekte, burunu çok küçültmemek için, buruna bazı bölümlerin kıkırdak greftleri ile büyütülüp; bazı bölümlerin ise küçültülmesi ile kombine edilen, dengeleyici burun ameliyatları tercih edilmektedir.
   


Sayfayı Paylaş