Erkekler neden zor kadınları sever?

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 30 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler neden zor kızları sever?

  Erkeklerin evlenirken anaç ve güzel kadınları kendilerine eş olarak seçtiğini dile getiren uzmanlar ancak sevgili seçiminde veya eşini aldatırken tercihlerinin değiştiğini öne sürüyor: "Erkekler anaç, güzel, seksapeli olan kadınlarla evleniyorlar. Aldattıkları zamanda ise işte başarılı, zeki, tuttuğunu kopartan, daha hırslı olan kadınları kendilerine aşık etmek ya da kendilerini ona beğendirmek istiyorlar. Bunu yapınca kendi gözlerinde yüksek statüye geçmiş oluyorlar.

  Öncelikle zor kadın olmak demek sınırlayıcı olmak veya özgürlükçü olmamak anlamina gelmiyor; tam aksine özgürlüğün zirvesinde durmak, süper özgüven durumunu yaşamak ve erkeğe meydan okumak halini anlatıyor. Erkekler bu tavır yüzünden zaten bu kadınları apayrı bir yere koyup, peşinden koşturup duruyorlar. Çünkü ancak bu şekilde içlerindeki uyuyan savaşçı güç açığa çıkıyor ve heyecana kapılıp mücadele ettikçe kendilerini daha çok sevmeye başlıyorlar. Sır burada gizli.

  Bir erkek bir kadın için her şeyi göze alıyor, onu elde etmek için üstün bir çaba gösteriyorsa, o kadın sayesinde kendini ispatlama şansı buluyor, kendini daha güçlü hissediyor ve seviyordur. İlk bakışta biraz bencilce gelse de değildir; bu hormonal düzenin bir neticesidir. Kadınlarda da durum farklı değildir zira. Kadınlar da hep güçlü erkek sever ve isterler; çünkü erkek ne kadar güçlüyse kadın kendini o kadar güvende hisseder. Kadının bilinçaltında erkeğin oynadığı rol kurtarıcılıktır. Kadın zor olup erkeği test eder ne kadar güçlü diye. Erkek “İşte cesaretimi, gücümü ispatlamam için harika bir neden” der ve peşine düşer kadının.

  Olay bundan ibaret. Görüldüğü gibi psikolojik temelde sarmal bir durum yaşanıyor.

  Zor kadın kimdir? diye sorarsak da, rüzgarlara kolay kolay kapılmayan, sapasağlam durup, erkeğe karşıdan bakabilen kadın demektir diyebiliriz. Aşk rüzgarlarından bahsediyoruz malum. Bu rüzgarın karşısında kuru bir yaprak gibi duruyor ve rüzgar nerden eserse o tarafa savruluyorsanız zor olduğunuzu söyleyemeyiz. Zor kadın rüzgar estikçe dalları oynayan, yapraklı hışırdayan bir ağaç gibidir daha çok. Köklerini saldığı bir toprağı vardır. Sevenini gölgesine çağırır.
   


Sayfayı Paylaş