Erkekler Kaşlarını Almalı mı

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler kaşlarının ortasını almalı mı
  Erkekler kaşlarını almalı mı almamalı mı, Erkeklerin kaşlarını alması caiz midir, Erkeklerde Kaş Alma

  Kaş alımı kadın için ne kadar önemli ve hassas ise erkek için de aynı değeri taşır. Bakışlarımıza anlam ve derinlik yüzümüze güzellik katan kaşlarımızın şekli ve simetrisi kadınlarda ne kadar önemliyse erkeklerde de aynı önemi taşır.

  Bazı erkeklerin kaşlarıda birbirine birleşik olup hoş olmayan bir görüntü yaratabiliyor.bu gibi durumlarda da tabiki erkeklerin kaş alması kaçınılmaz oluyor.

  Erkekler eğer evde kendileri kaşlarını alacaklarsa bir cımbız yardımıyla bunu yapabilirler.Eğer bir güzellik salanonu tercih edeceklerse iplik yada sir ağda yöntemlerini uygulatmaları daha doğru bir seçim olur.Kaşlar alınırken alttan yada üstten dağınıklar toplanmalı kaşın doğal görünümünün bozulmamasına dikkat edilmelidir.


  Erkeklerin kaşlarını alması caiz midir
  Kaş aldırmak, kaşın kıllarını yolarak iyice inceltmek ve kaşı yukarıya almak sûretiyle yapılmaktadır. Bu, hilkati değiştirme mahiyetindedir.

  Cenab-ı Hak her insanı ayrı bir güzellikte yaratmıştır. Birlik mührünün açıkça okunduğu insan simasındaki güzellik, fıtrî ve tabiî olanıdır. Bunu muhafaza etmek, sahip olduğu özellik ve güzelliklere şükredip, Allah'ın uygun görüp ihsan ettiği kadarına razı olmak kulluğun bir derecesi ve işaretidir.

  Bunun için hayatî ve zarurî bir maslahat yoksa, vücutta bulunan mevcut durumu değiştirmeye gitmemek lâzımdır. Çünkü böyle rast gele yapılan bir tasarruf insanı ağır bir mes'uliyet altına sokabilir.

  Erkeklerin kaşlarındaki eğri büğrü kılları almasının bir sakıncası yoktur. Bu nedenle kaştaki eğri büğrü kılların alınmasını, sakalların kenar, yan ve altlardan alınmasına ve düzelltilmesine benzetebiliriz. Ancak kaşları ve kaşlarının ortasındaki kılları alması doğru değildir.
   


Sayfayı Paylaş