Erkekler İçin Zayıflama Egzersizleri

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler İçin Kolay Zayıflama Egzersizleri
  Uzmanlardan Erkekler Hangi Egzersizlerle Zayıflayabilir Sorusuna Öneriler

  Erkeklerin zayıflamasındaki egzersiz kardiyo olabilir. Bir şekilde yürüme bandında veya dışarda bir yürüyüş esasında normal istediğimiz günde 1 saat tempolu yürüyüştür. 1 saat mutlak erkeklerin tempolu yürüyüş yapmalarını öneriyoruz. Bu açık ve kapalı alanda da olabilir. Bu yürüyüşün sonunda veya başında karın hareketleri yapılması lazım.

  Karın hareketlerinden mekik şahsa göre değişir ama 5 ile başlayıp daha sonra mekiğin hergün 1′er tane arttırması. Tivist hareketleri , bel hareketleri ve çeşitli karın harekerlerinin 20 dk yapılması gerekir. Ortalama 20 dk yürüyüş 20 dk karın hareketleri 40 dk ayırmak gerekiyor. Veya hiç karın hareketleri yapılmayacaksa 1 saat tempolu yürüyüş mutlaka öneriyoruz.

  Yürüyüş
  Yürüme egzersiz hareketleri arasında belki de en kolay olanı. En çabuk zayıflamanızı sağlayan egzersiz hareketi olduğunu söyleyemeyiz ancak gün içinde en rahat yapabileceğiniz egzersiz yürüyüştür. İş başında olsanız dahi ofisin içinde küçük turlar atabilirsiniz. İnanın bu bile sizin fazladan kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bir saat yürüyerek 300 kalori yakmanız mümkün.

  Yüzme
  Yüzme zayıflama egzersiz hareketleri arasında en fazla bölgenizi birden çalıştıran egzersiz türüdür. Zayıflamak istiyorsanız mutlaka sıcak havaların kıymetini bilin ve bol bol yüzerek zayıflayın. İlla harika bir yüzücü olmanız gerekmiyor. Yüzerek saatte yaklaşık 800 kalori yakmanız mümkün. Saatte yaktırdığı 800 kalori ile yüzme birçok kişinin favori zayıflama egzersiz hareketidir.

  Bisiklet
  Bisiklet ile saatte 500-1000 kalori arası yakabilirsiniz. Bisiklet uzun yıllar boyunca birçok bayanın en favori zayıflama egzersiz hareketi olmuştur. Bisikleti kullandığınız süre boyunca tuttuğunuz tempo ne kadar kalor yakacağınızı belirler. Temponuzu sıkı sık azaltığ arttırarak vücudunuzu şaşırtın ve daha hızlı zayıflayın.

  Dans Etmek
  Dans etmek. Dans etmek belki de yapabileceğiniz en keyifli zayıflama egzersiz hareketidir ve dans ederek bir saatte 600-800 kalori arası yakabilirsiniz. Üstelik eğer iyi dans etmeyi bilmiyorsanız bir kursa kayıt olup hem yeni bir dans öğrenebilirsiniz hem de keyifli bir şekilde zayıflayabilirsiniz.
   


Sayfayı Paylaş