Erkekler İçin Yüz Kremi

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler İçin Yüz Kremi Kullanımı
  Erkeklere Özel Yüz Kremi Seçim Önerileri

  Erkekler için önemli olan yüz tiplerini iyi tanımaları ve kendileri için en uygun olabilecek ürünü seçmeleridir. Ayrıca erkek cildinin kontrol edilmesi kadın cildine oranla daha zordur; çünkü erkek cildi kızarıklıklara veya diğer dış faktörlere karşı daha hassastır.

  Erkeklerin yüz kremi seçerken dikkat etmeleri gereken en önemli nokta yüzdeki gözenekleri kapayarak yağlı bir görüntü ortaya çıkaran petrol bazlı kremlerden uzak durmalarıdır. Ayrıca cildin kurumasına neden olan SD alkollü ve formaldehit içeren kremlerden de kaçınılmalıdır.

  Bazı özel malzemeler içeren yüz kremleri erkek cildi için daha uygundur. Bunlar içerisinde gliserin, kerite yağı, silikon, yeşil çay, omega ve aloe yer almaktadır. Gliserin vücudun dengesini sağlayacak suyu içerir. Kerite yağ en ufak gözeneklere bile girerek vücudun nemli kalmasına yardımcı olur ve kurumasını engeller. Silikon ciltte uzun süreli koruma sağlar. Yeşil çay antioksidan olarak görev alır. Omega yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve aloe vitamin, mineral ve amino asitleri içererek yüzün kendini yenilemesine katkıda bulunur.

  Herhangi bir krem seçimi yapmadan önce mutlaka bir dermatologa danışınız ve yüz tipinizi belirleyerek ona uygun bir krem seçiniz.
   


Sayfayı Paylaş