Erkekler İçin Liposuction Yağ Aldırma

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler ve Liposuction Ameliyatı
  Erkeklerde Jinekomasti İçin Liposuction - Yağ Aldırma, Liposuction yaptıran erkekler

  Tüm dünya da ve tabi ki Türkiye’de erkekler artan bir şekilde estetik cerrahi yaptırıyorlar. Türk erkeklerinin en sık yaptırdıkları estetik ameliyat burun ameliyatı. İkinci sırada da liposuction geliyor. Erkeklerin de estetik müdahalelere ilgisinin son zamanlarda artmasının 3 önemli sebebi var. Öncelikle insanlar eskisinden daha uzun yaşıyorlar ve sağlık bilinci son yıllarda gelişti ve bir yaşam biçimi olarak yerleşti. Hayat kalitesinin bir parçası olarak da insanlar kendilerini daha genç görmek istiyor.

  İkinci olarak, estetik müdahalelerin eskisinden daha iyi yapılıyor olmasıdır. Teknik anlamdaki ilerlemeler çok başarılı sonuçlar almamızı sağlıyor. Yine üçüncü ve önemli bir sebep de tıbbi anlamda bu tip girişimlerin yan etkilerinin nerdeyse ortadan kalkmış olmasıdır. Birçok operasyon artık lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor. Vücuda en az müdahil olacak şekilde, kişiyi gündelik yaşantısından uzaklaştırmadan, ağır bir iyileşme faturası çıkarmadan girişimler yapılır hale geldi. Bu sebepler de erkeklerin estetik cerrahiye olan ilgisini kadınlar kadar arttırıyor.

  Erkeklere yapılan liposuction kadınlarınkinden biraz daha farklı. Erkeklerin yağlanma bölgeleri sadece göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesi ve göğüs bölgesi ile sınırlı. Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile bir karın kası kütlesi var. Liposhaping girişimlerinde amaç göbek bölgesindeki yağların mümkün olan en çoğunu almak. Kadınlarda bütün yağları almak çok erkeksi ve kaslı bir görüntü yaratabileceği için genellikle daha az yağ alınıyor.

  Bu ameliyat için ideal erkek tipi spor yapan ama düzensiz beslenen, kilosu normalin biraz üzerinde erkekler. Erkek derisinin kendini toparlama yeteneği de çok iyi olduğu için bu hastaların bel, karın ve göğüs bölgelerini tamamen almak mümkün.

  Erkeklerde liposuction göğüs küçültme işlemi içinde kullanılmaktadır. Yapısal olarak aslında erkek memesinin kadın memesinden büyük bir farkı yoktur. Erkek memesinin küçük olmasının tek sebebi erkek vücudunda yeterli miktarda kadınlık hormonu olmamasıdır. Ancak bazı durumlarda erkek memesi kendiliğinden büyümeye başlar ve neredeyse bir kadın memesi şekli alır. Bu bir hastalık ve tıpta “jinekomasti” olarak adlandırılır.

  Jinekomastinin birçok nedeni olabilir. Bazı hastalıklar, örneğin siroz gibi ağır karaciğer bozuklukları, bazı ilaçlar, örneğin bir zamanlar çok kullanılan bir mide ilacı (cimetidin) jinekomasti yapabilir. Ancak jinekomasti vakalarının büyük çoğunda hiçbir sebep bulunmamaktadır. Vücut geliştirme sporcularının büyük bir kısmında da jinekomasti görülüyor. Bunun sebebi uyarıcı olarak kullandıkları yüksek miktarda erkeklik hormonudur.

  Görünümlerinden utanan erkekler için göğüs küçültme ameliyatı yararlı olabilir. Prosedür, göğüslerden yağı ve beze dokusunu alır, ilerlemiş vakalarda fazla deriyi alır ve ameliyat düz, sıkı ve dış hatları belirgin bir göğüsle sonuçlanır.

  Erkek memesi kadın memesine göre normalde kalıntı halindedir. Çeşitli hormonel, tümöral nedenlerle ve bazı ilaçların etkisi ile büyüyebilir, ve kadın memesine benzer bir hal alabilir. Çok defa da yapısal olarak belirli bir neden olmadan büyür. Atletik yapıdaki genç bir erkeğin özellikle delikanlılık dönemindeki gençlerin memelerinin büyük olması psikolojik sorunlara neden olur.

  Jinekomasti bir kere oluştuğunda büyüyen meme dokusunun alınması gerekir. Hormonsal tedaviler ile gerilemesi beklenen bir şey değil. İlaçla tedavisi yoktur, kilo vermekle geçmez, ancak ameliyatla küçültülebilir.

  Jinekomastide iki çeşit patoloji olabilir. Birinci tipte, memenin büyük olmasının sebebi bölgedeki yağ dokusuna bağlıdır. Bu tip olgularda problem liposuction yöntemi ile çözülebilir İkinci tipte problem meme glandının fazlalığına bağlıdır. Bu hastalarda fazla meme dokusu cerrahi olarak çıkartılır. Jinekomasti operasyonları yakın zamana kadar cerrahi işlem gerektirmekte idi. Ancak günümüzde bu işlem çok ince kanüller ile liposuction yöntemi kullanılarak lokal anestezi altında yarım saat gibi bir sürede problemsiz gerçekleştirilebiliyor.
   


Sayfayı Paylaş