Erkekler İçin Kişisel Bakım İpuçları

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkekler İçin Kişisel Bakım Önerileri

  Erkeklerin tıraş izi sorunlarını silmek için, her soruna ve çözümüne eğileceğiz.

  Tıraş makinesi yanıkları
  Tıraş makinesi yanıklarının sebepleri: Bunlar için birçok neden vardır, ya doğru köpüğü kullanmıyorsunuzdur, bu nedenle de jilet kolayca kayamıyordur; ya da cildinize çok baskı uyguluyorsunuzdur veya jilet körelmiştir.
  Tıraş makinesi yanıklarını önleme: Cildiniz için nazik ve kalın bir katman oluşturacak bir köpük seçin, böylece jilet kolayca kayacaktır.Keskin bir jilet alın ve tıraş için jileti yavaşça çekin. Jileti birkaç çekmeden sonra sık sık temizleyin ve yıkayın.

  Jilet darbeleri
  Jilet darbelerinin sebepleri: Bu, yanlış yöne doğru tıraş olduğunuzda olur ve ciltte küçük darbelere sebep olur.Tıraş olduktan sonra, nemlendirici veya yatıştırıcı uygulamak gerekir.
  Jilet darbelerini önleme: Yeni başlayanlar için, isilik, yanık veya darbelerden kaçınmak için doğru yönde tıraş olun.Ardından, tıraş sonrasında cildinizi korumanız ve beslemeniz gerekmektedir. Cildinize uyan bir yatıştırıcı seçin ve sağlıklı bir parlaklık sağlamak için tıraştan sonra cildinizi nemlendirin.

  Kıl dönmeleri
  Kıl dönmelerinin sebepleri: Körelmiş bir jilet, yakın tıraş, tıraş sırasındaki kuru sakallar veya hatta cildi germe, kıl dönmelerine neden olabilir.
  Kıl dönmelerini önleme: Kolaydır, tıraş için doğru jileti kullanın.Yakın tıraştan kaçınmak için, tıraş makinesi kullanın, jileti yıkayın ve sakalları ıslatın. Ayrıca, kılların çıkış yönüne doğru tıraş olarak kıl dönmelerini önleyin.

  Tıraş olurken oluşan kesikler
  Tıraş olurken oluşan kesiklerin sebepleri: Kesiklerle ve yaralarla övünmek maçoluk olabilir ama jilet kesiği, çocukluk kavgası gibidir, dikkatsizcedir.Teninizi iki şekilde kesebilirsiniz: Keskin bir jiletle veya körleşmiş bir jiletle.
  Tıraş olurken oluşan kesikleri önleme: Körleşmiş bir jilet kullanmaktan kaçının, uyguladığınız baskıyı ölçmek zor olur.Bu, kaçınmanızı gerektiren nedenlerden biri ve yeni bir jilet tercih edin. Ama bunun da dezavantajı vardır. Yeni bir jilet, daha iyi tıraş olmak demektir ama diğeriyle yaptığınız gibi aynı ölçüde baskı uygulayamazsınız.Bu nedenle sadece kesiklere, kesiklere ve daha fazla kesiklere neden olur.

  Berber isiliği
  Berber isiliğinin sebepleri: Cildinizde kaşıntı veya tahriş hissettiğinizde, berber isiliği olmuşsunuzdur.Adından da anlaşılacağı gibi, berberlerin erkeklerin sakallarını tıraş ettikleri zamanda olan şeyin aynısıdır. Berber isiliği, jiletin kirli, mikroplu ve düzgün yıkanmamasından kaynaklanabilir. Havlunuz bile berber isiliği olmanıza neden olabilir.
  Berber isiliğini önleme: Hijyen, berber isiliğini önlemek için en uygun kelimedir.Bunu önlemek için, temiz bir jilet ve yıkanmış bir havlu kullanın. Hızlı bir iyileşme için antibiyotik yazacağından, doktora görünmek de yardımcı olabilir.
   


Sayfayı Paylaş