Erkekler İçin Çekici Olmanın Yolları

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkeklere Özel Bir Çekicilik Veren Yöntemler
  Çekici Erkeğin Sırları, Kızları Baştan Çıkartacak Çekici Erkek Olmanın Yolları

  İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre erkeği fiziksel özelliklerinin değil karşısındakinin doğrudan gözünün içine bakmasının ve gülümsemesinin çekici kıldığı ortaya çıktı.

  Her şeyin gözlerde olduğunu belirten araştırmacılar bir kişinin gözlerinin içine bakmanın kişiyi daha da çekiciği kıldığını belirtiyor.

  Aberdeen Üniversitesi Yüz Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yapılan araştırma çekiciliği simetrik yüzlerin kadınlarda büyük kalçaların ve erkeklerde güçlü çene hatlarının tercih edilmesi gibi fiziksel özelliklere bağlayan önceki çalışmalara meydan okuyor.

  “Royal Society of Proceedings” dergisinde yayımlanan araştırmayı yapanlardan doktor Claire Conway “Göz içine bakmak ve gülümsemek sizi daha çekici yapıyor” diye konuştu.

  Conway ve meslektaşları araştırmalarında çekicilikte göz etkisini yüz ifadelerini ve cinsiyeti analiz etti. Araştırmaya katılanların mutlu yüzlerdengözlerinin içine doğrudan bakanlardan ve karşı cinsten daha çok etkilendiği tespit edildi.

  Çekici yüz özelliklerine örnek verilmesi istendiğinde birçok kişinin sağlıklı görünen cilt ve güçlü bir çene hattı gibi fiziksel özellikleri aklına getirdiğini belirten araştırmacılar bu noktada gözün içine bakmanın da çekicilik için önemli olduğunu göstermek istediklerini ifade etti.

  Doğrudan göze bakanların kaçamak bakış atanlardan daha çekici olduğunu belirten araştırmacılar bunun çekiciliğin yalnızca fiziksel güzellik olmadığını gösterdiğini bildirdi.
   


Sayfayı Paylaş