Erkek Hediye Seçiminde Tavsiyeler

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Erkeklere Hediye Seçmek Zordur Bu zorluğu aşmada yardımcı olacak çük güzel tavsiyer

  Hediye alacağınız kişinin, eğitimini, kişiliğini, zevklerini ve hobilerini bilmekte yarar var. Böylece hem beklentilerini karşılamış olursunuz hem de hediye seçimi'nde zorlanmamış olursunuz. Bu seçimler kitap, otomobiline bir aksesuar, bir müzik veya bilgisayar CD'si veya kendi el yapımınız olan bir şeyler olabilir. Eğer giyimle ilgili bir şey alıyorsanız, gömlekte yaka numarasını, pantolon ölçüsünü bilmeniz önemli. Kazak, t-shirt gibi bir seçimden yanaysanız tahmini vücut ölçüsünü göz kararı da verebilirsiniz. Yakınınız da olsa sizi zevkleri konusunda şaşırtan biriyse kesinlikle kravat almayın; çünkü kravatların renk ve desenleri o kadar çeşitli ki hele bir de modayı takip eden biriyse risk almayın. Çünkü hediyenizin dolapta yer kaplamaktan öteye gitmemesi ihtimali var. İş yaşamı için, cüzdan, kemer, pantolon askısı, kol düğmesi, kravat iğnesi, fular gibi aksesuarlar da kesinlikle yerinde bir seçim olabilir.

  Bu arada çok mühim bir konuyu vurgulamadan edemeyeceğim. Alışveriş yaptığınız mağazadan, hediyenizle ilgili herhangi bir aksilik, ölçünün doğru olmaması gibi çıkabilecek sorunlardan kurtulmanız için "değiştirme kartı" isteyin ve hediye paketinin içine koydurun. Özel ilgi alanlarına yönelik hediye seçimi'nde aklınıza gelebilecek her türlü seçeneği alışveriş listenize ekleyebilirsiniz. Bu bir pipo da olabilir, tabii o kişi pipo kullanıyorsa, sigarillo, puro veya sigara meraklılarına gümüş üzerine, hediye aldığınız erkeğin isim ve soyadının baş harfleri olan bir tabaka iyi bir jest olacaktır. Deriden bir puro saklama kabı ya da çakmak da öyledir. Eşiniz, babanız ya da hediye almak istediğiniz kişinin balık tutmak gibi bir hobisi varsa işiniz kolay demektir. Balıkçılık ile ilgili malzemeler veya balık tutarken giyilecek giysiler hoş karşılanacaktır. Eğer ev içinde tamirleri başkalarına bırakmayanlardansa, işine yarayacak bir malzeme veya malzeme çantası hediye edilebilir. (Bauhaus'ta birçok seçenek bir arada, bilginize.) Kişinin hobileri, kullanacakları eşyalarla ilgili detay verir. Eğer herhangi bir koleksiyonu varsa ki bunlar arasında belli bir yazara ait kitap veya pul koleksiyonu olabilir, koleksiyonunu tamamlayacak bir seri bulabilirsiniz. Bunun için Sahaflar Çarşısı gidilecek yerlerden biri. Hazır gitmişken eski bir kitap da alıp kütüphanesini şenlendirebilirsiniz. Hediye alınacak kişi iş yaşamından biri ise onun adına antetli bir kağıt-zarf ikilisi de bastırabilirsiniz.

  Eski usul, parfüm, tıraş losyonu, evrak çantası gibi hediyeler üzerinde hiç kafa yormadan yapılan alışverişlerin sonuçlarıdır. Ama bir evrak çantasının üzerine isim işlenirse daha çarpıcı bir sonuç verecektir. Bir de seyahat hediyeleri vardır. Hani yurtdışında bir yere gidilir ve buradan ille de bir şeyler getirmek zorunda hisseder insan. Eğer bütçeniz kısıtlıysa, sizin için değerli olan kişileri düşünün derim. Bir erkek için de üzerinde isminin yazılı olduğu bir kupa, turistik bir yerin t-shirtü veya o kişinin resmi yanınızda bulunuyorsa, resmini de t-shirtün üzerine bastırtmanız mümkün. Böylelikle o kişiye "yanımızda yoktun; ama seni oralarda da andık" mesajını vermiş olursunuz. Eğer bütçeniz uygunsa, tekrar aynı yere dönüp değiştirme ihtimali olmayacağını düşünerek, iyi aksesuarlardan uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Kış aylarında kaşmir bir atkı, bir çift deri eldiven, yaz aylarında ise şık bir plaj terliği alabilirsiniz. 'Hediye almak, hele karşı cinse hediye almak zordur' diyenlere bir tavsiyem alışveriş yaparken bütçenizi ayarlayıp, kendinizi hediye alacağınız kişinin yerine koymanız. Ona, seveceği ve kendi olsa seçeceği bir hediye almanız gerek. Bizden bu kadar.
   


Sayfayı Paylaş