Erkek Annesi Olmak Ne Demektir

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Erkek Annesi Olmak Hakkında
  Erkek annesi olmak İçindeki erkeği keşfetmektir, Erkek Çocuğu Annesi Olmak Ne Demektir

  Bir kere en başta çocuğunun fiziken sana benzemeyeceği gerçeğini kabullenebilmek demektir. Hayatta bilmediğin bazı şeyleri ona öğretmek, çocukluğunda hiç oynamadığın oyun ve oyuncakları ona öğretmek; birlikte araba sürmek, otoparklar inşa etmek, hatta araba marka ve modellerini onunla öğrenmek demektir.

  Oğlunun hayatındaki ilk kadınken, büyüdükçe başkalarının da olacağını bilip o günlerin hayallerini kurmak, seni çok sevip örnek alırken ona bazı şeyleri neden senin gibi yapamayacağını anlatabilmektir. Oğlunla yapışık ikiz gibi dolaşmaktır.

  Eşin için, hayatında bu kadar çok sevebileceğin başka bir erkek yok diye düşünürken, sana aksini ispatlarcasına çıkıp gelen bu küçük prense deliler gibi aşık olmak, sevgini içinde taşıyamayıp durmadan hüngür hüngür ağlamak, koklamaya öpmeye doyamamak, dokunmaya kıyamamak demektir.

  Erkek annesi olmak… İçindeki erkeği keşfetmektir onunla. Bunca yıldır kadın’ken ve daha yeni anne olmaya alışırken, bir de ‘erkek’ olmak… ona en iyi dost, en iyi öğretmen, en delikanlı arkadaş, en sert koruma olmak…

  Erkek annesi olmak… Onunla büyümek onunla güzelleşmektir..Fakat olgunluk, ergenlik, erkeklik evresinde sarılıp öpememek, uzaktan sevmektir Erkek annesi olmak ...
   


Sayfayı Paylaş