En Sıradışı 25 Cep Telefonu

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve Balako tarafından 11 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  1. Elma şekilli telefon

  [​IMG]

  Bu gördüğünüz cep, bir iPhone 5 değil. Galerimizdeki belki de en garip cep olan "Apple Shape Phone", belki de kimselerde yok.

  2. John's Phone

  [​IMG]

  John's Phone'da herhangi bir SMS yazma özelliği, internet tarayıcısı veya Facebook uygulaması bulunmuyor. Bir ekrana sahip olmayan cep, bunun yerine basabileceğiniz bir tuş takımı sunuyor. Telefonun içindeki muhteşem kalem sayesinde ise telefon numaralarını not alabiliyorsunuz. Cihazın pili, bekleme modunda üç hafta dayanabiliyor.

  70 Euro'luk yurtdışı fiyatına sahip cihaz, bu özellikleriyle aslında pek de hesaplı sayılmaz.

  3. I'm watch

  [​IMG]

  I'm watch, Android'li saatler üretmeye odaklanan yeni bir İtalyan şirketi. Android 1.6'ya sahip saat, Apple veya Android cihazlarıyla eşleşerek bluetooth üzerinden içerik görüntüleyebiliyor. Fiyatı ise 249 Euro ile 11.999 Euro arasında değişiyor.

  4. Bugatti Veyron Phone

  [​IMG]

  Araba şeklindeki cebin dokunmatik ekranı (alt kısmında) kalem ile kontrol edilebiliyor. Cihaz ek olarak GPRS internet bağlantısına ve 3 megapiksel kameraya sahip.

  5. T-Mobile Sidekick 4G

  [​IMG]

  Android 2.2 işletim sistemine sahip cihaz, HSPA+ bağlantı özelliğine sahip. Kaydıraklı fiziksel klavye, sıkça yazı yazanların hoşuna gidecek bir özellik.

  6. TAG Heuer Link

  [​IMG]

  İsviçreli Lüks saat üreticisinin bu seneki ilk Android cebi, Android 2.2 ile geliyor. Dana derisiyle veya kertenkele derisiyle kaplı cihazın fiyatı ise modeline göre 4.700 Euro ile 18.900 Euro arasında değişiyor.

  7. Utano V2

  [​IMG]

  Sporculara özel Utano V2, üreticisine göre IP67 gereksinimlerine uyuyor, toz ve su geçirmiyor. Cihaz pusula, barometre, termometre ve yükseklikölçere sahip.

  8. NTT Docomo, Fujitsu F04-B

  [​IMG]

  3.4 inç ekrana sahip cihaz, tam 12.2 megapiksel'lik bir kamera ile geliyor. Cihaz, sökülebilir bir klavyeye sahip.

  9. Alcatel OT-209 Kate & William

  [​IMG]

  Kate ve William'ın evlilik töreninin hayranları, bu cep sayesinde onu hep hatırlayabilecekler.

  10. Hyundai MB-1200

  [​IMG]

  Cep, 25 Euro'luk (yurtdışı) fiyatıyla ve kredi kartı kadar olan boyutuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

  11. Huawei U8300

  [​IMG]

  Gençleri hedef alan Huawei U8300, Android 2.1 ile çalışıyor ve tam QWERTY klavyeye sahip. Sarı rengi sevmeyenler, cebin yeşil veya mor sürümlerini de tercih edebilirler.

  12. Puma Phone

  [​IMG]

  2.8 inç dokunmatik ekrana sahip Puma Phone, güneş enerjili pilleri sayesinde uzun bir pil ömrü sunuyor. 55 Euro yurtışı fiyatına sahip cihaz, uygun fiyatlı olma özelliğiyle de oldukça çekici.

  13. Huawei Ideos X3

  [​IMG]

  Cihaz, 600-MHz işlemciye, Wi-Fi ve HSDPA bağlantı özelliklerine sahip.

  14. Motorola Flipout

  [​IMG]

  Flipout, sıradışı tasarımıyla dikkat çekiyor. Android işletim sistemiyle çalışan cihaz, Motorola'nın MotoBlur arayüzüne sahip.

  15. Nokia 7705 Twist

  [​IMG]

  QWERTY klavyeye sahip cep, 3 megapiksel kamera, medya oynatıcı, bluetooth, HTML tarayıcı, 3G desteği gibi özelliklerle geliyor. Cep telefonu o kadar egzotik ki onu sadece eBay'den satın alabiliyorsunuz.

  16. 77 ITTM dual gold

  [​IMG]

  Kızaklı cep, 2.4 inç dokunmatik ekrana ve Bluetooth bağlantısına sahip.

  17. simvalley SX340 MUSIC

  [​IMG]

  Bu uygun fiyatlı cep (yurtdışı fiyatı: 70 euro), iki temel işlev üzerinde duruyor: arama yapma ve müzik çalma. Cebin çift SIM desteği de var.

  18. Mobistel EL560Dual

  [​IMG]

  Çok tanınmayan bir marka olan Mobistel'in bu cebi, Facebook, Skype gibi uygulamalar ön-yüklü olarak geliyor. Cihaz iki SIM kartı destekliyor, böylece iş ve kişisel çağrılarınızı birbirinden ayrı tutabiliyorsunuz.

  19. Sonim XP3300 Force

  [​IMG]

  Neredeyse kırılmaz olan cep, sahip olduğu Corning Gorilla cam ile daha da güçlü. Cihaz GPS'e, LED aydınlatmaya ve 24 saat konuşma süresine sahip.

  20. Sony Ericsson Xperia Play

  [​IMG]

  Hem bir akıllı ceb, hem de bir oyun konsolu olan Xperia Play, Android işletim sistemiyle çalışıyor.

  21. Sony Ericsson Jalou

  [​IMG]

  Dış tarafında kullanılan renk ve tasarımı, Sony Ericsson Jalou'yu çekici kılıyor. Katlanabilen tasarıma sahip cihaz HDSPA desteğine ve 3.2 megapiksel kameraya sahip.

  22. Lumigon T1

  [​IMG]

  Bu şık Android cep, 3.5 dokunmatik ekrana sahip. Metal çerçeve ve cam dokunmatik ekran, cihazın iyi bir izlenim bırakmasına neden oluyor. Cebi TV'niz gibi cihazların uzaktan kumandası olarak kullanmanız da mümkün.

  23. ZTE / Base Lutea

  [​IMG]

  Android 2.1 ile çalışan cihaz, 5 megapiksel kamera, GPS ve artırılabilir bellek sunuyor.

  24. Dell Venue Pro

  [​IMG]

  PC pazarının önemli oyuncularından Dell'in de akıllı cep pazarından kendine pay elde etmek istemesi şaşırtıcı değil. Windows Mobile 7 üzerinde çalışan Venue Pro, 4.1 inç AMOLED ekrana ve sürgülü QWERTY klavyeye sahip.

  25. HP Veer

  [​IMG]

  webOS tabanlı cihaz, günlük iş kullanımı dışında ofis dışında da büyük eğlence sunuyor.
   


Sayfayı Paylaş