En İyi Firefox Temaları

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 1 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  En Çok Tercih Edilen Firefox Temaları

  1) Strata40

  Strata40, StrataBuddy adı verilen eklentisiyle temanın görünümünü turuncu Firefox menü butonu ve ek ayarlarla daha orijinal bir hale getirmeyi hedefliyor. Tema, Windows Vista ve 7'nin Aero arayüzünü tam olarak destekliyor ve Windows XP için de ek görünüm seçeneklerine sahip.

  2) Chromifox Extreme

  Chromifox Extreme, Google'ın yenilikçi web tarayıcısı Chrome'un arabirimini Firefox'a getiriyor. Google Chrome'un sade ve kompakt yapısı web sayfalarının görüntülenebilmesi için daha çok yer bırakıyor.

  Chromifox Extreme, uzun süredir Firefox kullanıcılarına hizmet veriyor. Firefox temalarını özel eklentilerle destekleme fikri de tamamen Chromifox geliştiricilerine ait. Chromifox Companion adı verilen eklenti sayesinde pencere şeffaflığı dahil tam Chrome görünümü yakalanabiliyor.

  3) myFirefox

  myFirefox, Internet Explorer 8'in yeni tasarımını en iyi şekilde Firefox web tarayıcısına taşıyabilen temalardan birisi. Yer imleri araç çubuğu ve sekme çubuğundaki simgeler tasarıma dahil edilerek benzerlik had safhaya çıkarılmış.

  myFirefox, myFireFox & Vista-aero Modifier eklentisi sayesinde tam IE 8 görünümüne kavuşuyor. Böylece bir an "Internet Explorer 8 kullanıyorum" hissine kapılabiliyorsunuz.

  4) Metro

  Metro, Microsoft'un Zune müzik çalarında ve gelecek nesil mobil platformu olan Windows Phone 7'de kullandığı yine Metro isimli temiz görünümlü arayüzden ilham alınarak hazırlanmış. Tek renk butonlar ve düz beyaz arayüz ile rahat kullanım vaad ediliyor.

  Metro teması da diğerleri gibi ek bir eklentiye sahip. MetroBuddy adı verilen bu eklenti pembe-kırmızı renkteki yer imleri araç çubuğunun rengini ve birkaç küçük ayarı daha değiştirebilmenizi sağlıyor.

  5) Fopera

  Fopera, Opera web tarayıcısının farklı arabirimini beğenenler için hazırlanmış başarılı bir tema. Üst kısımda bulunan menü çubuğu alt bölümden belirgin şekilde ayrılmış ve daha temiz bir tarama deneyimi hedeflenmiş.

  Diğer temaların aksine Fopera'nın kendine has bir eklentisi bulunmuyor. Ancak böyle bir eklentinin hazırlanmakta olduğu duyumunu alıyoruz.
   


Sayfayı Paylaş