En iyi Çevrimiçi ve Çevrimdışı Şifre Yöneticileri!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Farklı web siteleri için çok sayıda şifre hatırlamanız gerekiyorsa, başvurabileceğiniz en iyi yollardan biri şifre yöneticisi yazılımı kullanmak. Peki hangi şifre yöneticisini seçmelisiniz? MUO sitesi bu konuya değinmiş ve ayrıntılı bir rehber hazırlamış.

  En iyi şifre yöneticileri iki kategoriye ayrılıyor. Bir kategoridekiler verilerinizi kendi depolama alanınızda saklarken, diğer kategoridekiler bunu çevrimiçi olarak kaydediyor.

  Sözü fazla uzatmadan isterseniz gelin sizler için seçtiğimiz en iyi parola yöneticilerini beraber inceleyelim:

  Clipperz: Clipperz, web sitesinde de belirtildiği gibi bir şifre yönetisicinden daha fazlasını sunuyor. Clipperz, bir sitedeki şirfeler dışında form bilgilerinide hizmet içerisinde saklıyor. Hizmet açık kaynak kodlu ve topluluğunun incelemesine açık.

  Keepass ve KeepassX: Keepass (ve Linux sürümü KeepassX), şifrelerinizi şifreleyerek birdosya içerisindesaklıyor. Saklanan dosya genel standarda uyumlu olduğundan Keepass kodu tabanlı programlar tarafından okunabiliyor.

  Roboform: Roboform hayatına form alanlarına yazılan değerleri hatırlayan bir uygulama olarak başlamıştı ancak şimdi tam birşifre yöneticisihaline geldi. İşleme şekli Lastpass'a oldukça benziyor.
   


Sayfayı Paylaş