En Güzel Anneler Günü Hediyeleri

Konusu 'Özel Günler' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  En güzel anneler günü hediyesi ne olmalı
  En Güzel Anneler Günü Hediyeleri, Annenize hediye edebileceğiniz en güzel hediyeler, en farklı anneler günü hediyeleri, en özel anneler günü hediyeleri sizler için hazırlandı. En şık anneler günü hediyeleri, Anneler gününde annelerimize ne tür hediyeler alabiliriz

  Annelerimiz, kendi varlıklarını biz evladlarının varolabilmeleri uğruna harcayabilecek kadar yüce, ulvi duygularla donatılmış yegâne insanlar. Boşuna "Cennet Anaların Ayakları Altındadır." diye. Yeryüzünde sadece annelere bahşedilen yüce bir duruşun en kesin, en anlamlı tasdikçisi bu sözler her kelimesi ile ibretliktir. Bir anne kendi canını pahasına evladını korumak, rahat ettirmek ister. Çocuğu hastalandığında pervane olur adeta.

  Anne karnında atılan bir tekmenin anneye vermiş olduğu acının bedeli yeryüzü hesabıyla karşılığı olamayan bir durumdur. Büyüklerimiz öyle derdi. Evlad ömrünün sonuna kadar annesini sırtında taşısa dahi annesine hamileliği sırasında vermiş olduğu (ki masumane bir bebek tekmesi) ağrının, acının bir kereliğinin bile bedelini ödeyemezmiş.

  Geçenlerde sosyal paylaşım ağlarının birinde şu sözü okudum ve beğenmekle kalmayıp ince ince düşündüm. "Bir anne dokuz çocuğunu bir odaya sığdırırmış da, dokuz evlad bir annesini dokuz eve sığdıramazlarmış." Ne kadar anlamlı ve doğru söz değil mi?

  Gerçekten de herşeyin madde ve maddi şeylerden ibaret olduğu günümüz dünyası ve insanlığı umarız bu ulvi makamın yani anneliğin ve annelerin kadrini, kıymetinin ilelebed yaşatırız.

  Annelerin unutamadığı hediyeler

  Anneler Günü şiiri
  Çiğdem Ateş (Ev hanımı):
  2004’te oğlum Ali 9 yaşındayken şiir yazmıştı: “Anneciğim yüzün ne kadar güzel/Kıyamıyorum bakmaya/Anneciğim ellerin ne kadar güzel/Uyutur beni okşaya okşaya/Anneciğim bana bebeğim deyişin ne kadar güzel/Bakarken gözlerine doya doya/Anneciğim şarkıların ne kadar tatlı/dilin ne kadar ince/Senin gibi anneler dilerim bütün çocuklara/Anne seni çok seviyorum. Sevgili oğlun Ali Ateş.”Geçen sene Selen 11 yaşındayken melekli bir kutu almıştı. Not da yazmış: “Canım anneme küçük bir hediye, Anneler Günün kutlu olsun diye...” Bir de babalarından aldıkları parayla bana gümüş bir set almışlardı. Çok duygulanmıştım.

  Boncuktan kolye
  Şule Işınsu Özmen (e-ticaret profesörü) :
  Çocuk yuvasına gittiği dönemde, benim için rengârenk boncukları kendi zevkine göre art arda dizerek kolye yapan kızımın kolyesini hâlâ boynuma taktığım her gün benim için Anneler Günü. Mayısın ikinci pazarı değil.

  Anneye özel mektup
  Yasemin Sungur (Kariyer koçu) : Aldığım en unutulmaz hediye, oğlum Can’ın 15 yaşındayken bana yazdığı özel bir mektup. Mektup eşliğinde verdiği hediyeyi unuttum ancak mektubu saklıyorum. Anne-oğul ilişkimizin dışında ve beni birey olarak tanımasını anlatan çok etkileyici bir mektuptu, hâlâ okuduğum zaman gözlerim nemlenir. Bunun dışında her gün kullanmam için aldığı sevdiğim rengi taşıyan çay bardağı çok hoşuma gider. Can Sungur şimdi 26 yaşında.

  İsviçre ’den anne ziyareti
  Nurhan Özenen (Oyuncu) Günsu’nun unutamadığım ilk hediyesi okumayı söktüğü sene bir kâğıda ‘Canım annem’ yazıp resimler çizip bana vermesi; hâlâ saklarım. Bu yıl da Anneler Günü için iki günlüğüne İsviçre'den beni görmeye gelecek olması da unutulmaz ikinci hediye oldu benim için

  Gül yapraklarıyla süslenen yatak
  Merih Büyüker (Bankacı): Anneler Günü hediyesi deyince, tarihler mayısın ikinci haftası olmasa da her iki kızımın doğduğu günler aklıma gelir. Onların olması zaten en unutulmaz hediye. Doğum günlerini anlatmak uzun bir hikâye olur; formalite olarak düşündüğüm Anneler Günü hediyesinden söz edeyim. Büyük kızım Özgecan sekiz yaşlarındayken babasıyla aldığı gülün yapraklarından yatağımın üzerine kalp şekli oluşturmuş, ortasına gülü yerleştirmişti. Yaşından beklemediğim estetik duygusu ve sunum kabiliyeti nedeniyle çok şaşırmış, mutlu olmuştum. Çiçeği direkt vermeyip böyle bir yol düşünmüş olması babasıyla aralarında ufak bir atışmaya neden olmuştu. Eşim kızıma “Neden bu fikri bana vermedin?” diye takılmıştı, çok gülmüştük.

  İlk ortak anneler günü
  Hatice Yılmaz (Emekli öğretmen): Aldığım en güzel Anneler Günü hediyesi torunumla birlikte kızım Gonca ile ilk ortak Anneler Günümüzü kutladığımız brunch ve o günkü çiçeklerdi.

  Alıntı: Radikal
   


Sayfayı Paylaş