En Etkileyici Sevgi Sözleri

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve Seçkin tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Seçkin Well-Known Member


  Alfabetik sıra ile hazırlanmış sevgi üzerine en etkileyici sözler;

  Aşk bir elma sekeridir. Şekeri yersin sapı kalır...

  Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: geçip giden zaman.

  Ben seni dün sevmedim, çünkü dün bitti. Ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek. Ben seni yarin sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek...

  Bir gün bir rüzgar eserse oralara. Benim sana olan sevgimi fısıldarsa kulağına unutma sende bana bir tutam sevgi yolla..

  Bize Adıyamanlı Derler Biz Kırmızı Pabuçlu Kızlarla Dans Etmeyi Bilmeyebiliriz Ama Şahinin Yuva Yapamadığı Yerlerde Ölümle Dans Edebiliriz..

  Dünyada 2 renk gül olsun,biri kırmızı diğeri beyaz, sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.

  Dünyan öyle bir kararsın ki, seni aydınlatan tek ışık gözlerim olsun

  Eğer beni bu sokakta,bu semtte,bu şehirde bulamazsan sevgilim bil ki ben, Gözlerinin daldığı yerdeyim...

  Eğer çölde bir çiçek olsan; seni kaybetmemek; için göz yaşlarımla sulardım Eğer gözümdeki bir damlayan olsaydın; seni kaybetmemek; için hiç ağlamazdım..

  Gece midir insani hüzünlendiren,yoksa insan midir hüzünlenmek için geceyi bekleyen? gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

  Gözlerin bu sevdanın en güzel haliydi beni kendine aşık edeceğin her halinden belliydi yaram derindir aşkın için dağları delerim...

  Gözlerin Nehir, Kirpiklerin Köprü Olsun, Ben Tam Üzerinden Geçerken İpler Kopsun, Düştüğüm O Yer DUDAKLARIN OLSUN...

  Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, uğrunda ölmeye değer gülüm..

  Güller hep ellerinde açsın,ama dikenleri batmasın.sevda hep seni bulsun,ama seni yaralamasın.mutluluk hep yüreğine dolsun,ama beni unutturmasın.

  Gün bir gün, sevdalanmış geceye gecede yakamoz düşürmüş denize o günden bugüne geceyle gündüz ayrılmaz olmuş ta ki güneş tutulup gölge düşürene dek sevdalara..

  Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parçalayacak kadar asildir.

  Kalem olsa dünyadaki bütün ağaçlar ve bütün denizler mürekkep olsa senin şiirini yazamam yinede...

  Kim bilir hangi aksam güneşle beraber bende söneceğim kim bilir hangi ellerden son suyumu içeceğim belki göremeden öleceğim fakat yinede seni 'EBEDİYEN SEVECEĞİM'

  O boncuk gözlerini izlemek Ortaköy'den Boğazı izlemekten bin kat daha iyi..

  Önce düştüğümde kalkmayı öğrendim sonra aleve dokunduğumda acıyı sevmeyi öğrendim sevilmeyi sonra terk edilip beklemeyi sayende unutulmayı da öğrendim her şeyi öğrendim de yalnız unutmayı öğrenemedim..

  Rüyalarını gül yapraklarıyla yatağını papatyalarla süsledim, üzerini sevgiyle örtüp tüm kabusları aldım ki en güzel rüyaları sen göresin..

  Sari giyer güneş olursun, Mavi giyer deniz olursun, Siyah giyer matem olursun, Kim bilir belki bir gün, Beyaz giyer benim olursun.

  Sen bazen en zifiri karanlık gecemin güneşi, turkeyarena sen bazen yaşanacak hayatin cesaret verecek mutluluk yani, sen bazen ve her zaman sevgimin tek nedeni...

  Sen çölde tek bir çiçek olsaydın seni kurutmamak için ömür boyu ağlardım prensesim..!

  Sen elimden tutunca, deniz basardı içimi. Sen elimden tutunca, yüreğim yeşil yosunlara takılıp günlerce dip akıntılarının peşisıra gitmek isterdim.

  Seni benim kadar sevenler, sana benim kadar hasret kalsın.

  Seni düşünür , seni özlerim , sevgilerin özlemlerin derinliğinde ne olur kir şeytanin bacağını birken beni hatırla , bir sonbahar serinliğinde...

  Sert rüzgarlar karanlık geceleri severmiş , aynen benim seni sevdiğim gibi.

  Sevgimiz yavaş yavaş süzülen çisil yağmur gibi ama ırmakları taşıran cinsten...

  Sevmek ölmektir bence , ben de sevmiştim ölmeden önce.

  Utanırım , söyleyemem yasadığım yalnızlığı , kelimeler yetmiyor ki , bu mu sevda dedikleri.

  Üstüne `seviyorum` yazdığım bir kağıttan, sandal yapıyor, dereye bırakıyorum. ister yüzsün, ister batsın, ister bir çalıya takılsın o kağıt sandal, hep derenin bir yerinde olacak biliyorum..

  Yalnızlık gecelerin,Ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, Yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, Sen ise yalnız benimsin bir tanem...

  Yanağına konan kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yönünü rüzgara dön yeter. Çünkü ben o rüzgardayım...

  Yanında benden yakın başka biri de olsa , her şeyi inkar etmiş inandırmış olsan da, ve ona duygulanmış sevdalanmış olsan da, biliyorum bu gece beni düşüneceksin.

  Yaprak döken gençliğimin satir aralarında altı kırmızıyla çizilmiş ve tırnak içine alinmiş suskunluğumun bas harflerisin.

  Yıllar vardır nasıl geçtigini bilmezdim, bir gün vardır yaşamın anlamını değiştirdi bana dair; hissetmediğimi, bilmediğimi yaşattı, iste o ani senle yaşadım senle sevdim.
   

  Son düzenleme: 3 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş