En büyük cam tavana sahip 308 SW Panoramic

Konusu 'Peugeot' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Kendisini hem MPV hem de stationwagon sınıfında tanımlayan 308 SW Panoramic, 44 bin 490 YTL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

  308 SW, öncüsü olan 307 SW’nin yakalıdığı başarıyı daha da yukarıya taşıyarak 2009 yılında 1000 adetlik satış hedefliyor. Kalabalık ailelere yönelik geliştirilen yeni SW Panoramic, dünyanın en büyük cam tavanlarından birine sahip. Cam tavan, arka koltuklarda oturanların başlarının arkasına sarktığı gibi, üçüncü koltuk sırasındakileri de kapsayacak kadar arkaya uzanıyor. Pencereler de katıldığında 308 SW’nin cam alanı 6 metrekareye yaklaşıyor.

  Peugeot Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux, 2008’de kaybettikleri pazar payını geri almaya başladıklarını ve bunun için de gerek modeller, gerekse de satış politikasının yanı sıra müşyteri memnuniyeti konularında da saldırgan bir taktik izlediklerini belirtti. İsminin sonundaki "Panoramic" ekini, sahip olduğu ve standart olarak sunulan cam tavanından alan 308 SW Panoramic, 308 HB gibi temelini 307 SW’dan almış. Ancak tüm bu temeller bir üst noktaya taşınmış. 7 kişilik olabilen ve koltukları 7 farklı konumda ayarlanabilen 308 SW Panoramic’de, sadece 1.6 lt 110 HP’lik dizel motor seçeneği bulunuyor. En üst donanım paketi olan "Premium" donanımıyla piyasaya sunulan 308 SW Panoramic’te, yükleme hacmi 674 ile 2149 litre arasında değişiyor. Bagaj ışıklardan biri, aynı zamanda taşınabilir el fenerine dönüşebilen araçta, sürücü diz hava yastığı da dahil olmak üzere sayıları 7’yi bulan hava yastıkları, ABS, ESP, alarm, öne yatırılabilir ön yolcu koltuğu, yol bilgisayarı, far ve yağmur sensörü, katlanıp çıkartılabilen arka koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, park sensörü gibi unsurlar standart..

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  24.09.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş