Emziren Anne Diyeti

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 18 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Emziren Anne Diyeti
  Emziren annelerin beslenmelerine ve süt verimine çok dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Anneler kuşkusuz hayatımızın en kıymetli, en değerli varlıklarıdır. Bebeklerimizin sağlıklı beslenmesi için büyüme ve gelişme dönemimizin ilk günlerinde çocuklarımıza verimli olabilmemiz için emzirme sırasında ne kadar fayda sağladığımızı bilmeliyiz.

  Emziren anneler bol, bol incir yemelidirler. Anne sütünü arttırıcı özelliği olduğu gibi vücut direncini arttırarak vücuda kuvvet ve enerji verir. Emziren anneler o dönemlerde biraz has has oldukları için çeşitli sağlık sorunlarına karşı ansızın yakalanabilirler. Ancak, incir tüketerek sağlık problemlerine karşı vücudunuzu daha dayanıklı ve enerjik bir hale çevirerek bu tür hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

  Beyaz üzüm de emziren anneler için çok değerli bir besin kaynağıdır. Anne sütünü arttırdığı gibi kalp sağlığı içinde çok yararlı olan beyaz üzümü yerken, çekirdeklerini dişinizle kırın ve üzümün çekirdeklerini de yiyin. Çekirdeklerin içinde bulunan çeşitli antioksidanlar sağlık açısından faydalıdır.

  Dereotu anne sütünü arttırıcı özelliği bakımından uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Günde 3-4 dal tüketmeniz faydalı ve yararlı olacaktır.

  Tahinli helva: Tahinli helva ile de anne sütünü arttırdığınız gibi, saç dökülmesini önleyici, egzama, sedef, gibi bir çok hastalığa karşı önlem alabilirsiniz.

  Dut yiyerek de emziren anneler daha sağlıklı bir beslenme yapabilirler. Tüketilmesi gereken bir gıdadır. Mevsiminde tüketilmelidir. Dut anne sütünü arttırır, kansızlık problemlerinizi yok eder. Karaciğer rahatsızlıklarında dut kullanılır, karaciğerin dostudur. Ayrıca, ateş düşürücü özelliği vardır.
   


Sayfayı Paylaş